Права біженців у США — поради американського адвоката з імміграції — PRAVO.UA Права біженців у США — поради американського адвоката з імміграції — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Права біженців у США — поради американського адвоката з імміграції

Права біженців у США — поради американського адвоката з імміграції

  • 10.04.2022 13:33

Мільйони українців, тікаючи від війни, шукають притулку за кордоном. Нещодавно США заявило про готовність прийняти 100 тисяч біженців. Декотрі українці вже шукають притулку у цій країні. Які права біженців у США, розповів Майкл Мак-Вікер, адвокат з питань імміграції до США, власник Law Office of Michael McVicker, доктор юридичних наук.

Це загальна інформація для українців, які в’їхали до США через російське вторгнення. Нижче наведено невичерпний перелік варіантів для імміграції, але я раджу проконсультуватися з адвокатом щодо вашої конкретної ситуації.

Права біженців у США

Інформація для українців, які в’їжджають на підставі гуманітарного паролю, тобто виняткового дозволу на в’їзд до Сполучених Штатів. Він надається з міркувань гуманізму та людяності:

  • особам у надзвичайних ситуаціях,
  • терміном до 12 місяців,
  • його дію можна або продовжити, або перейти на інший режим перебування, як-от грін-кард.

Що дає гуманітарний пароль біженцям у США:

  • діти мають право відвідувати школу;
  • діти або вагітні жінки можуть отримати право на допомогу, що фінансується державою, зокрема медичне страхування (державна програма Medicaid);
  • ті особи, що мають найближчих родичів (чоловік або дружина, дитина старша від 21 року, дитина, що не перебуває у шлюбі і молодша від 21 року, що є громадянами США) або один з подружжя є легальним постійним жителем чи діти, що не перебувають у шлюбі, віком до 21 року, мають право на зміну міграційного статусу, подавши заяву на отримання грін-кард. Як правило, таку заяву слід подавати з 90-го дня перебування на території США після консультації зі спеціалістами з імміграційних питань;
  • якщо такі особи перебували на території США станом на 1 березня 2022 року, вони можуть отримати статус тимчасового захисту (Temporary Protected Status);
  • якщо особи розглядають подання клопотання щодо отримання притулку, їм слід проконсультуватися з імміграційним адвокатом до подання такої заяви. Притулок – неймовірно складне питання в Сполучених Штатах.

Гуманітарний пароль не дозволяє:

  • працювати. Але це право можна отримати, якщо звернутись із відповідним запитом до Служби громадянства та імміграції США (USCIS). Процес надання дозволу на роботу може зайняти до 8 місяців. Для українців є можливість запросити на прискорений розгляд заяви із урахуванням російської агресії проти України. Під час подання такої заяви необхідно уважно заповнювати усі необхідні документи, в жодному разі не використовувати підроблені документи, як і фальсифікувати сам дозвіл на роботу;
  • покидати Сполучені Штати Америки до кінця його дії. Але пересування на території 48 штатів (окрім Аляски, Гаваїв та таких територій, як Пуерто-Рико чи Американські Віргінські острови) дозволено.

Інформація для осіб, що в’їжджають до США на підставі туристичних віз категорії В2

  • Діти таких осіб не мають права навчатись в американських школах. Якщо такі особи все-таки вирішають записати своїх дітей до початкової або середньої школи (державних або приватних), то це вважатиметься порушенням статусу їх туристичної візи. Це означає неможливість продовження або повторного використання їх візи в майбутньому.
  • Вони або їхні діти можуть відвідувати заняття за умови, що їхня тривалість не перевищує 18 годин на тиждень. Такі заняття не дозволяють отримати ступень освіти та не передбачають отримання освітніх кредитів. Наприклад, мовні курси дозволяються. Однак вони забезпечуються можливістю відвідувати дистанційні заняття онлайн, якщо заняття фізично проводяться у країні поза територією США.
  • Туристична віза категорії В2 не передбачає права на роботу, отримання водійського посвідчення.
  • Такі особи можуть пересуватись в межах 48 штатів, але для в’їзду до Аляски, Гаваїв, Американських Віргінських островів, Пуерто-Рико потрібні додаткові дозволи.
  • Ті особи, що мають найближчих родичів громадян США або легальний постійний дозвіл на проживання мають право на зміну міграційного статусу, подавши заяву на отримання грін-кард. Як правило, таку заяву слід подавати з 90-го дня перебування на території США після консультації зі спеціалістами з імміграційних питань.
  • Якщо такі особи перебували на території США станом на 1 березня 2022 року, вони можуть отримати статус тимчасового захисту (Temporary Protected Status).
  • Якщо особи розглядають подання клопотання щодо отримання притулку, їм слід проконсультуватися з імміграційним адвокатом до подання такої заяви.

Для громадян України, які мають кошти відкрити бізнес у США

Громадяни України, які:

  • мають у своєму розпорядженні кошти (близько 100 000 доларів США)
  • та хотіли б відкрити бізнес у США, —

мають можливість подати заяву на отримання візи категорії E-2 (неімміграційна віза інвестора за договором).

Така віза дозволить їм працювати в США до двох років поспіль. Цей строк може бути подовжено ще на два роки.

Таким чином, громадянин України, який в’їхав до США за візою Е-2, може подати заяву на подовження строку перебування у США ще на два роки, тобто загалом до 4 років. Теоретично обмеження на кількість разів продовження візи за умови, що його американський бізнес продовжує працювати та приносить прибуток, немає.

Контактна інформація деяких неприбуткових організацій в США, що надають інформацію та допомогу біженцям:

Католицька благодійна організація – Юридичні імміграційні послуги
924 G Street, NW
Вашингтон, округ Колумбія
Тел. (загальний): (202) 772-4300
Тел. (для запитів на надання допомоги з імміграції): (202) 772-4352
Вебсайт: www.catholiccharitiesdc.org

Католицька благодійна організація – Імміграційні послуги та прихисток
6301 Little River Turnpike – Suite 300
Александрія, штат Вірджинія
Тел: (703) 534-9805
Вебсайт: www.ccda.net/need-help/immigrants-and-refugees/citizenship-and-legal-services

Програма захисту прав іммігрантів
Центр правосуддя та юридичної допомоги
6066 Leesburg Pike, Suite 520
Фолс-Черч, штат Вірджинія
Тел.: (703) 720-5606
Факс: (703) 778-3454
Вебсайт: www.justice4all.org

Організація “Just Neighbors”
7630 Little River Turnpike, #900
Анандейл, штат Вірджинія
Тел: (703) 979-1240
Вебсайт: www.justneighbors.org

Лютеранська соціальна служба (є відділ з питань імміграції)
7401 Leesburg Pike
Фолс-Черч, штат Вірджинія
Тел.: (703) 698-5026 ext. 110 or 127
Факс: (703) 698-7121
Вебсайт: www.lssnca.org

Лютеранська служба з питань імміграції та біженців
700 Light Street
Балтимор, штат Меріленд
Тел: (410) 230-2700
Факс: (410) 230-2890
Email: [email protected]
Вебсайт: https://www.lirs.org

 

Про права біженців з України в інших країнах читайте тут.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA