Закон не передбачає сплати судового збору за подання заяви ліквідатора про покладення субсидіарної відповідальності на особу, винну в доведенні до банкрутства боржника, — КГС ВС — PRAVO.UA Закон не передбачає сплати судового збору за подання заяви ліквідатора про покладення субсидіарної відповідальності на особу, винну в доведенні до банкрутства боржника, — КГС ВС — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Закон не передбачає сплати судового збору за подання заяви ліквідатора про покладення субсидіарної відповідальності на особу, винну в доведенні до банкрутства боржника, — КГС ВС

Закон не передбачає сплати судового збору за подання заяви ліквідатора про покладення субсидіарної відповідальності на особу, винну в доведенні до банкрутства боржника, — КГС ВС

  • 22.12.2022 09:24

Ліквідатор не повинен сплачувати судовий збір за подання заяви про покладення субсидіарної відповідальності на особу, винну в доведенні до банкрутства боржника.

На цьому наголосив Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду у постанові від 20 жовтня 2022 року у справі № 911/3554/17(911/401/21).

Обставини справи

Господарський суд Київської області відмовив ліквідатору ТОВ у задоволенні заяви про покладення субсидіарної відповідальності на учасника та керівника банкрута.

Кредитор ТОВ оскаржив вказану ухвалу господарського суду, проте Північний апеляційний господарський суд залишив апеляційну скаргу без розгляду у зв’язку з неусуненням недоліків у частині сплати судового збору в установлених порядку та розмірі.

Апелянт сплатив судовий збір за ставкою, визначеною підпунктом 10 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» (2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб), тобто як за майновий спір у процедурі банкрутства.

Але апеляційний суд вказав, що в цьому випадку судовий збір має розраховуватися згідно зі статтею 4 Закону України «Про судовий збір» як за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру.

Судова палата для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду скасувала ухвалу апеляційного суду і скерувала справу для продовження апеляційного розгляду.

Висновки ВС

  • Заява ліквідатора про покладення субсидіарної відповідальності на особу, винну в доведенні до банкрутства боржника, розглядається за правилами ГПК України в межах справи про банкрутство в порядку, визначеному статтею 7 КУзПБ, і судовий збір за неї не сплачується, оскільки це не передбачено Законом України «Про судовий збір».
  • Під час оскарження в судах апеляційної та касаційної інстанцій судових рішень, ухвалених за результатом розгляду заяви ліквідатора про покладення субсидіарної відповідальності на особу, винну в доведенні до банкрутства боржника, судовий збір підлягає сплаті як за ухвалу суду і становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб відповідно до підпункту 7 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» незалежно від того, яке судове рішення ухвалив суд першої інстанції: ухвалу чи рішення.

КГС ВС визнав помилковим рішення суду апеляційної інстанції про залишення без руху апеляційної скарги з підстав несплати заявником судового збору у встановленому законом розмірі з подальшим винесенням ухвали про її повернення без розгляду.

Також читайте: Розмір гонорару визначається лише за погодженням адвоката з клієнтом, а суд не має права втручатися в ці правовідносини — висновок ВП ВС

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA