Закарпатський апеляційний суд стягнув півмільйона гривень моральної шкоди, заподіяної діями органів досудового розслідування та прокуратури — PRAVO.UA Закарпатський апеляційний суд стягнув півмільйона гривень моральної шкоди, заподіяної діями органів досудового розслідування та прокуратури — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Закарпатський апеляційний суд стягнув півмільйона гривень моральної шкоди, заподіяної діями органів досудового розслідування та прокуратури

Закарпатський апеляційний суд стягнув півмільйона гривень моральної шкоди, заподіяної діями органів досудового розслідування та прокуратури

  • 10.10.2023 18:35

Закарпатський апеляційний суд частково задовільнив апеляційні скарги виконувача обов’язків керівника Закарпатської обласної прокуратури та Державної казначейської служби України на рішення Виноградівського районного суду від 24 червня 2021 року.

Зокрема, суд зменшив розмір моральної шкоди, яку місцевий суд стягнув на користь позивачки.

Це випливає з повідомлення Закарпатського апеляційного суду.

За обставинами справи

Громадянка звернулася до суду з позовом до держави України в особі Закарпатської обласної прокуратури, Берегівської окружної прокуратури Закарпатської області, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області, Виноградівського районного відділу Управління МВС в Закарпатській області та Державної казначейської служби України про відшкодування моральної шкоди.

За матеріалами справи в березні 2007 року було порушено кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем та службового підроблення, якими інкримінувалося, що особа з липня 2005 до червня 2006 року всупереч інтересам служби умисно занизила базу оподаткування податку на прибуток підприємства, ПДВ, внесла неправдиві відомості у декларацію. В травні їй висунули обвинувачення в тому, що, бувши службовою особою, перебуваючи на посаді головного бухгалтера ВАТ, зловживаючи службовим становищем, умисно скоїла злочини, передбачені ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України.

У листопаді 2012 року кримінальна справа відносно позивачки була закрита, але тільки в березні 2015 року вона зрештою отримала копію постанови про закриття кримінальної справи належного змісту.

Тож після 27 березня 2015 року в неї з’явилася можливість і право звернутися з позовом. Позивачка перебувала під слідством та судом із 27.03.2007 до 05.10.2012, щодо неї був застосований запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд, який роками обмежував свободу пересування включно з можливістю отримати документи для виїзду за кордон та виїхати на відпочинок чи лікування. Негативна інформація про позивачку була відома її сім’ї, родині, колегам, друзям. Стрес, який переживала позивачка, її психологічний стан, звісно, були одними з причин руйнування усталених життєвих зв’язків.

Рішення судів

Районний суд задовільнив позов та стягнув на її користь коштом державного бюджету України шляхом списання з єдиного казначейського рахунка Державної казначейської служби України 2 млн грн.

Закарпатський апеляційний суд змінив рішення місцевого суду, виключивши з мотивувальної частини рішення судження про необхідність відшкодування позивачці моральної шкоди в сумі 2 млн грн, та постановив стягнути з державного бюджету України на користь особи для компенсації моральної шкоди, заподіяної незаконними діями органів досудового слідства та прокуратури, кошти в сумі 500 000 грн.

«Те, що діями передусім органів і службових осіб досудового слідства та прокуратури права позивачки були порушені, їй було заподіяно великої моральної шкоди, такі дії призвели до значних негативних наслідків для неї, сумнівів у колегії суддів апеляційного суду не викликає, факт заподіяння позивачці моральної шкоди – доведений. Понад те, орган досудового слідства не виконав покладеного на нього законом обов’язку невідкладно повідомити позивачку про закриття кримінальної справи, вручити їй постанову про закриття справи та одночасно з реабілітацією надіслати їй повідомлення щодо порядку відшкодування шкоди, поновлення порушених прав. Таке повідомлення взагалі не було надіслано позивачці, а факт закриття кримінальної справи та скасування запобіжного заходу в офіційному обліку був відображений майже через два з половиною роки з дня, яким датована відповідна постанова», — йдеться в повідомленні суду.

Читайте також: АП ВАКС залишила без змін рішення ВАКС
про застосування санкції до російської компанії

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA