Виконання рішень ЄСПЛ: Рада встановлює правові підстави для примусового годування засуджених та осіб, узятих під варту — PRAVO.UA Виконання рішень ЄСПЛ: Рада встановлює правові підстави для примусового годування засуджених та осіб, узятих під варту — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Виконання рішень ЄСПЛ: Рада встановлює правові підстави для примусового годування засуджених та осіб, узятих під варту

Виконання рішень ЄСПЛ: Рада встановлює правові підстави для примусового годування засуджених та осіб, узятих під варту

  • 09.09.2021 11:09

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт № 4323 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування до засуджених та осіб, які тримаються під вартою, заходів примусового годування”.

Законопроєкт визначає правові підстави для затвердження порядку та видів примусового годування, а також умов тримання засуджених, які відмовляються від споживання їжі (оголошують про голодування), та визначає правові підстави для застосування до осіб, узятих під варту, які відмовляються від споживання їжі (оголошують про голодування), заходів примусового годування.

Зазначається, що цей документ спрямований також на виконання рішення ЄСПЛ “Невмержицький проти України”, який визнав порушення Конвенції, що виявилось у примусовому годуванні заявника.

Зокрема, відповідно до законопроєкту до засудженого, який заявив про відмову від споживання їжі, може бути застосовано примусове годування на підставі ухвали суду, прийнятої:

  • за висновком лікаря про те, що такому засудженому загрожує значне погіршення стану здоров’я та існує очевидна загроза його життю,
  • на підставі відповідних медичних документів, які містять результати лабораторних, інструментальних та інших необхідних досліджень.

Начальник установи виконання покарань після встановлення факту відмови від споживання їжі засудженим повинен:

  • з’ясувати причини такого вчинку;
  • упродовж доби письмово поінформувати прокурора, який здійснює на відповідній території нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах;
  • в разі застосування інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, поінформувати членів сім’ї засудженого (у разі наявності та окрім випадків, коли це спеціально заборонено засудженим, про що він у письмовій формі повідомляє начальника установи виконання покарань);
  • у випадку відмови від споживання їжі неповнолітнім поінформувати додатково відповідні служби у справах дітей і в разі обґрунтованості цих причин ужити негайних заходів щодо задоволення законних вимог такої особи.

Засуджений, який відмовився від споживання їжі, з моменту встановлення такого факту має перебувати під постійним наглядом лікаря. Під час підготовки висновку лікар, зважаючи на стан здоров’я засудженого, визначає вид примусового годування.

Про прийняття рішення судом щодо примусового годування засудженого начальник установи виконання покарань невідкладно інформує Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Кабмін має встановити порядок та види примусового годування, а також умови тримання засуджених, які відмовляються від споживання їжі.

Щодо осіб, яких взято під варту і які заявили про відмову від споживання їжі, працюватиме той самий порядок.

Крім того, відповідні зміни також вносяться до Кримінального процесуального кодексу України (за основу прийнято законопроєкт № 4324).

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA