НААУ ініціює посилення відповідальності за перешкоджання праву особи на захист — PRAVO.UA НААУ ініціює посилення відповідальності за перешкоджання праву особи на захист — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » НААУ ініціює посилення відповідальності за перешкоджання праву особи на захист

НААУ ініціює посилення відповідальності за перешкоджання праву особи на захист

  • 10.05.2024 15:43

У Національній асоціації адвокатів України підготували проєкт Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за перешкоджання праву особи на захист».

У НААУ наголошують, що зростання тиску на адвокатуру загрожує погіршенням стану дотримання прав людини в Україні. А статистика порушень прав адвокатів свідчить про загрозливу ситуацію для ефективної та безпечної професійної діяльності захисників.

Нагадаємо, за злочини, пов’язані з перешкоджанням реалізації особою права на захист та порушенням гарантій адвокатської діяльності, передбачено кримінальну  відповідальність у Кримінальному кодексі:

  • ст. 374. Порушення права на захист
  • ст. 397. Втручання в діяльність захисника чи представника особи
  • ст. 398. Погроза або насильство щодо захисника чи представника особи
  • ст. 399. Умисне знищення або пошкодження майна захисника чи представника особи
  • ст. 400. Посягання на життя захисника чи представника особи у зв’язку з діяльністю, пов’язаною з наданням правової допомоги

Проєктом Закону пропонується доповнити ч. 1 ст. 374 КК вказівкою на спеціального суб’єкта кримінального правопорушення – військовослужбовця. Також вчинення протиправних дій в умовах воєнного або надзвичайного стану слід зробити особливо кваліфікованими складами злочинів (стст. 374 та 397 КК) та кваліфікувальною ознакою (стст. 398, 399 КК).

«Останнім часом в Україні почастішали випадки перешкоджання громадянам у реалізації їхнього конституційного права на захист. Такі протиправні діяння вчиняються службовими особами, зокрема військовослужбовцями ТЦК та СП. Їхня суспільна небезпечність істотно підвищується в умовах воєнного або надзвичайного стану, під час якого право людини на захист не може бути обмежено», — прокоментували в НААУ.

Так, за порушення права на захист в умовах воєнного або надзвичайного стану пропонується карати позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. А за втручання в діяльність захисника чи представника особи в аналогічних умовах — позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

У НААУ повідомили, що проєкт Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за перешкоджання праву особи на захист» із проханням ініціювання його внесення до Верховної Ради та подальшої підтримки надіслано голові ВР Руслану Стефанчуку, голові парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександру Завітневичу, голові Комітету з питань правоохоронної діяльності Сергію Іонушасу, уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Дмитру Лубінцю та міністру оборони Рустему Умєрову.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA