Восьмий ААС уперше розглянув справу в електронній формі — PRAVO.UA Восьмий ААС уперше розглянув справу в електронній формі — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Восьмий ААС уперше розглянув справу в електронній формі

Восьмий ААС уперше розглянув справу в електронній формі

  • 23.02.2024 13:07
Фото: https://8aa.court.gov.ua

21 лютого 2024 року колегією суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду здійснено апеляційний розгляд судової справи, яка вперше розглядалась виключно в електронній формі. Про це повідомляє пресслужба Восьмого ААС.

Відповідно до пункту 113 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи до початку функціонування всіх підсистем (модулів) ЄСІТС справи можуть розглядатися (формуватися та зберігатися) в паперовій, електронній чи змішаній формі залежно від наявних у суді можливостей.

Для технічної можливості розгляду судових справ в електронній формі необхідна наявність відповідного технічного забезпечення з урахуванням вимог законодавства України та Інструкції з діловодства у місцевих та апеляційних судах. З цією метою один із залів судових засідань у Восьмому ААС було обладнано додатковими робочими станціями з можливістю розгляду судових справ в електронній формі. Ці робочі станції встановлено на суддівському столі та підключено до комп’ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду» з можливістю перегляду колегією суддів сформованих в цій комп’ютерній програмі електронних судових справ.

Зважаючи на наявність у Восьмому ААС технічної можливості, колегія суддів у складі головуючої судді Романи Хобор, суддів Надії Бруновської та Сергія Кузьмича вирішила здійснювати апеляційний розгляд судової справи в електронній формі.

За підсумками розгляду справи в електронній формі у Восьмому ААС зробили такі висновки:

  • такий формат розгляду справ дає змогу дотримуватись принципу процесуальної економії, адже забезпечує можливість оперативного обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, швидкого отримання учасниками інформації про рух справи, а також процесуальних документів за наслідками розгляду справи, що суттєво зменшує тривалість розгляду судових справ у суді;
  • розгляд судових справ в електронній формі дозволяє суттєво зекономити кошти державного бюджету на закупівлі офісного паперу, заправці картриджів для принтерів, а також витратах на пересиланні поштової кореспонденції;
  • використання сучасних технологій у судочинстві створює більше умов для забезпечення прозорості діяльності судів та підвищення рівня довіри громадян до суду як органу правосуддя, де кожен може захистити свої права, що, своєю чергою, гарантує утвердження таких принципів правосуддя, як гласність, відкритість, публічність, прозорість та доступність судового процесу.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA