Верховний Суд нагадав Президенту про поділ влади. Обговорюють справу Тупицького — PRAVO.UA Верховний Суд нагадав Президенту про поділ влади. Обговорюють справу Тупицького — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Верховний Суд нагадав Президенту про поділ влади. Обговорюють справу Тупицького

Верховний Суд нагадав Президенту про поділ влади. Обговорюють справу Тупицького

  • 16.07.2021 15:42

На сайті Верховного Суду опублікована заява щодо підтримки позитивних зрушень, спрямованих на побудову незалежного та справедливого суду, в якій наголошено, що всі зміни повинні відбуватися відповідно до Конституції України.

Наводимо повний текст повідомлення.

“Конституція України визначає, що державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.

Верховний Суд як найвищий суд у системі судоустрою України у своїй діяльності керується принципом верховенства права. Цей принцип відображений у сотнях тисяч рішень Суду.

Завданням суду завжди є захист порушених прав і свобод, як того вимагає Конституція України та Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод.

Верховний Суд завжди підтримував та продовжує підтримувати всі позитивні зрушення, що відбуваються в державі, направлені на побудову чесного, справедливого, відкритого, незалежного суду та сильної демократичної України. Будь-які реформи, що сприяють цьому, отримують безумовну підтримку з боку Верховного Суду. Водночас усі зміни повинні відбуватися лише відповідно до Конституції України. Реформування судової влади неможливе без поваги до незалежності суду і суддів та без розуміння функцій і ролі суду в державі”.

Вірогідно, це повідомлення адресовано Президентові, який виказав невдоволення нещодавнім рішенням про незаконність способу звільнення судді КСУ Тупицького.

Зокрема, в Офісі Президента заявили, що «Верховний Суд практично очолив спротив частини суддівського корпусу фундаментальній судовій реформі».

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA