Військовослужбовця зс рф засуджено до довічного позбавлення волі за порушення законів та звичаїв війни — PRAVO.UA Військовослужбовця зс рф засуджено до довічного позбавлення волі за порушення законів та звичаїв війни — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Військовослужбовця зс рф засуджено до довічного позбавлення волі за порушення законів та звичаїв війни

Військовослужбовця зс рф засуджено до довічного позбавлення волі за порушення законів та звичаїв війни

  • 03.05.2024 16:58

Київський районний суд м. Харкова 30 квітня 2024 року засудив до довічного позбавлення волі військовослужбовця рф за віддання наказу про вчинення дій, які порушують закони та звичаї війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, поєднані з умисним вбивством.

Про це повідомляє Київський районний суд м. Харкова.

Військовослужбовця рф засуджено за ч. 2 ст. 438 КК України.

Кримінальне провадження розглядалось у спеціальному судовому провадженні (in absentia) — за відсутністю обвинуваченого, за участю захисника, який був призначений державою. Суд вжив усіх заходів щодо виклику обвинуваченого у судові засідання.

Обставини справи

Громадянина рф визнано винним у скоєнні дій під час безпосередньої участі у збройному конфлікті, розумінні, що перед ним перебуває цивільне населення, яке перебуває під захистом Женевської конвенції.

Бувши обізнаним про норми міжнародного гуманітарного права та тим, що цивільні особи перебувають під захистом та не повинні бути об’єктом нападів, діючи умисно, усвідомлюючи злочинність власних дій та передбачаючи їх наслідки та бажаючи їх настання, з мотивів помсти за невиконання цивільними особами вказівок військовослужбовців зс рф з метою залякати цивільних осіб і домогтися безумовного виконання відданих їм вказівок віддав наказ підлеглим військовослужбовцям відкрити вогонь на ураження із стрілецької зброї по присутніх цивільних особах та транспортних засобах, де також перебували цивільні особи.

Тож його визнано винним у скоєнні дій, які порушують закони та звичаї війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, з порушенням вимог статей 51, 57 Конвенції та Додаткового протоколу до Женевських конвенцій, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол І).

Також читайте: Повернення обвинувального
акта не зумовлює відновлення
досудового розслідування — ОП ККС ВС

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA