Верховна Рада України дозволила мобілізацію ув'язнених — PRAVO.UA Верховна Рада України дозволила мобілізацію ув'язнених — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Верховна Рада України дозволила мобілізацію ув'язнених

Верховна Рада України дозволила мобілізацію ув’язнених

  • 08.05.2024 17:11

Сьогодні, 8 травня 2024 року, Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального та інших законодавчих актів України щодо запровадження інституту умовно-дострокового звільнення осіб від відбування покарання для безпосередньої їх участі в обороні країни, захисті її незалежності та територіальної цілісності» (законопроєкт №11079-1). Про це повідомляє пресслужба Апарату Верховної Ради України.

Цим законом Кримінальний кодекс України (КК) доповнюється новими статтями, які передбачають:

  • умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для проходження військової служби (стаття 81-1 КК),
  • кримінальну відповідальність за ухилення від прийняття на військову службу за контрактом (стаття 336-2).

Еволюція мобілізації: основні новації
для військовозобов’язаних


Відповідно до положень нової статті 81-1 КК не зможуть мобілізуватися засуджені за:

  • злочини проти національної безпеки України;
  • вчинення умисного вбивства двох або більше осіб, або вчиненого з особливою жорстокістю, або поєднаного із зґвалтуванням чи сексуальним насильством;
  • особливо тяжкі корупційні кримінальні правопорушення;
  • кримінальні правопорушення проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (кримінальні правопорушення, передбачені статтями 152-156-1 КК);
  • тероризм (кримінальні правопорушення, передбачені статтями 258-258-6 КК);
  • ДТП зі смертельним наслідком, вчинене під впливом наркотиків чи алкоголю;
  • посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця (стаття 348 КК).

Також умовно-дострокове звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за статтею 81-1 КК не застосовуватиметься до засуджених службових осіб, які займали особливо відповідальне становище.

Рішення про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може ухвалити суд, якщо засуджений побажав проходити службу та відповідає вимогам, визначеним законодавством.

Ухилення від прийняття на військову службу за контрактом особою, яку звільнено умовно-достроково від відбування покарання, передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

Змінами в Кримінально-виконавчий кодекс України врегульовується порядок умовно-дострокового звільнення від відбування покарання осіб для проходження ними військової служби за контрактом, а також порядок взяття засуджених на військовий облік призовників, військовозобов’язаних, проходження ними ВЛК.

Служитимуть особи, умовно-достроково звільнені від відбування покарання, виключно у відповідних спеціалізованих підрозділах військових частин.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA