600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » У Міністерстві оборони України буде створено підрозділ із міжнародного права для розслідування воєнних злочинів рф

У Міністерстві оборони України буде створено підрозділ із міжнародного права для розслідування воєнних злочинів рф

  • 17.03.2023 17:40

У Міністерстві оборони України при департаменті юридичного забезпечення створять підрозділ із міжнародного права, який сприятиме відповідним підрозділам Офісу Генерального прокурора України, Міністерства юстиції України та міжнародних інституцій виявляти і розслідувати воєнні злочини росії в Україні. Про це повідомляє пресслужба Міноборони.

«Це сприятиме розслідуванню російських воєнних злочинів, імплементації норм міжнародного гуманітарного права, постанов ЄС і стандартів НАТО.

Прихильність до міжнародного права — це те, що відрізняє демократичну державу від правового нігіліста», — прокоментував створення підрозділу міністр оборони України Олексій Резніков.

Серед завдань підрозділу:

  • імплементація, виконання та вивчення норм міжнародного публічного права, а також здійснення правового забезпечення заходів міжнародної співпраці;
  • взаємодія з правоохоронними органами та міжнародними інституціями щодо виявлення та розслідування воєнних злочинів та інших порушень міжнародного гуманітарного права російською федерацією;
  • правове забезпечення роботи, пов’язаної з укладанням міжвідомчих міжнародних договорів;
  • адаптація національного законодавства у сфері оборони до законодавства Європейського Союзу;
  • участь у виконанні міжнародно-правових зобов’язань, зокрема тих, які випливають із членства України в міжнародних організаціях.

Відділ також опікуватиметься впровадженням норм міжнародного публічного права у нормативно-правові акти України у сфері оборони щодо отримання та використання матеріально-технічної допомоги, реалізації санкційної політики, відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок неспровокованої військової агресії російської федерації проти України.

Крім того, у системі Міноборони через відповідний підрозділ буде впроваджуватись стандарт НАТО STANAG 2449 ATRAINP-2 Training in the Law of Armed Conflict.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA