У Мін’юсті обговорили проблемні питання реалізації санкції у вигляді стягнення активів — PRAVO.UA У Мін’юсті обговорили проблемні питання реалізації санкції у вигляді стягнення активів — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » У Мін’юсті обговорили проблемні питання реалізації санкції у вигляді стягнення активів

У Мін’юсті обговорили проблемні питання реалізації санкції у вигляді стягнення активів

  • 27.05.2024 11:53
Фото: https://minjust.gov.ua/

24 травня 2024 року заступник міністра юстиції України Інна Богатих провела зустріч із представниками Інституту законодавчих ідей, Європейської бізнес-асоціації, Американської торговельної палати в Україні, Спілки українських підприємців, Transparency International Ukraine, Федерації роботодавців України, Проєкту USAID «Справедливість для всіх», а також народним депутатом України Ярославом Железняком. Захід було проведено з метою обговорення механізмів захисту прав добросовісних співвласників активів під час реалізації Міністерством юстиції санкції у вигляді стягнення активів підсанкційних осіб. Про це повідомляє пресслужба Мін’юсту.


Конфісковані активи колаборанта
Сальдо та олігарха Шелкова
пішли з молотка


Дискусія розпочалася з обговорення законодавчої ініціативи № 11195 «Про внесення змін до деяких законів України щодо механізму захисту права власності третіх осіб», який отримав негативні оцінки представників бізнес-асоціацій.

Заступник міністра юстиції Інна Богатих наголосила на тому, що станом на сьогодні основні зауваження, які звучали від бізнесу, враховані: уточнена норма щодо повноважень Кабінету Міністрів України про прийняття рішення стосовно доцільності звернення Мін’юстом до Вищого антикорупційного суду про стягнення на акції юридичної особи, в структурі власності якої є підсанкційна особа. Крім того, акцентовано умову, що виключно за наявності підстав для застосування санкції стягнення Міністерство юстиції звертається з відповідним позовом до ВАКС. Також під час робочого засідання було конкретизовано, в яких саме випадках Мін’юст звертається спочатку до КМУ про вирішення питання доцільності звернення до ВАКС та стягнення акцій підприємства. Були враховані певні редакційні правки.

Інна Богатих підкреслила: «Жодних позасудових механізмів стягнення активів у дохід держави законопроєктом не передбачалось – лише за рішенням суду і тільки в тому разі, якщо для цього є підстави та умови, визначені законом. Наразі цей підхід доопрацьований в оновленій редакції».

Законопроєкт викликав гарячу дискусію серед учасників. Розуміючи проблему, яку він намагається вирішити, — запровадження механізму, який би забезпечив можливість відновлення законних прав непідсанкційних співвласників під час реалізації санкції стягнення, — представники бізнесу, однак, не підтримують запропоновану концепцію.

Водночас усі учасники зустрічі погодились із тим, що питання потребує розв’язання, оскільки активи підсанкційних осіб, які сприяють рф у війні проти України, мають бути стягнені в дохід держави та спрямовані на відновлення нашої держави.

На завершення зустрічі учасники домовилися про створення спільної робочої групи та оперативне напрацювання законодавчих пропозицій, які б забезпечили максимальну впевненість добросовісному співвласнику, що в разі застосування санкції стягнення він матиме гарантований державою шлях для відновлення свого права. В ідеальному варіанті учасники могли б розпочати напрацювання механізму, який би забезпечив можливість стягнення активу підсанкційної особи без дискримінації (навіть тимчасової) прав добросовісного співвласника. Однак наразі існує декілька складних юридичних питань, відповідей на які сьогодні ще не знайдено.

Заступник міністра юстиції Інна Богатих наголосила, що Мін’юст вдячний за розуміння проблеми, шлях до вирішення якої був запропонований законопроєктом. Водночас Міністерство юстиції відкрите до обговорення альтернативного варіанту, якщо ним буде запропонований більш вдалий підхід до вирішення складного юридичного питання.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA