600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » У МВС розробили алгоритми виявлення та конфіскації активів, що належать громадянам рф та рб

У МВС розробили алгоритми виявлення та конфіскації активів, що належать громадянам рф та рб

  • 29.06.2022 14:38

Міжвідомчий Офіс з питань виявлення активів рф та її резидентів, який створено на базі Міністерства внутрішніх справ (МВС) України, провів робочу зустріч, під час якої учасники обмінялися думками, інформацією та пропозиціями щодо подальшої співпраці.

На початку наради керівник Офісу, радник міністра внутрішніх справ Єгор Бодров визначив засади та напрями роботи, а також обґрунтував необхідність залучення кожної служби, що увійшла до робочої групи.

«До складу Офісу входять представники різних служб, підрозділів, зокрема прикордонники, міграція, юстиція, фінмоніторинг, Нацполіція, судді, і ми завжди відкриті для залучення спеціалістів та експертів у необхідних галузях. Адже для ефективності роботи важливо налагодити системний обмін інформацією та досвідом між різними структурами, оскільки виявити приховані активи резидентів чи громадян іншої держави складно, а ще складніше довести зв’язок цих активів із відповідними особами. Лише спільними зусиллями можливо досягти позитивного результату», — заявив Єгор Бодров.

Як зазначила заступник керівника Офісу, народний депутат України Галина Янченко, яка є автором законопроєкту щодо запровадження санкцій стосовно громадян рф, оптимізація роботи в цьому напрямі потрібна, оскільки допоможе не тільки  встановити зв’язок із російськими  бенефіціарами, а й зібрати доказову базу для подальшого арешту та конфіскації прихованих активів.

«Для роботи в цьому напрямі важливі всі механізми та дії. Наприклад, у травні нами був створений спеціальний чат-бот (@RuAssetsBot), куди будь-хто може надіслати інформацію щодо активів підсанкційних росіян», — розповіла Галина Янченко.

Офісом було рекомендовано низку заходів, спрямованих на посилення ефективності залучених відомств у визначеному напрямі, проведення яких повинно відбуватися на системній основі до повної перемоги у війні та відшкодування завданих збитків.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA