У Комітеті ВР з питань правової політики проводять консультації для пошуку додаткових джерел фінансування судів — PRAVO.UA У Комітеті ВР з питань правової політики проводять консультації для пошуку додаткових джерел фінансування судів — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » У Комітеті ВР з питань правової політики проводять консультації для пошуку додаткових джерел фінансування судів

У Комітеті ВР з питань правової політики проводять консультації для пошуку додаткових джерел фінансування судів

  • 16.03.2021 11:22

Під час засідання робочої групи з питання забезпечення належного фінансування судової влади в Україні 12 березня вирішили продовжити консультації щодо пошуку додаткових джерел фінансових ресурсів для судової влади та на наступному засіданні надати свої пропозиції. Про це повідомляє Державна судова адміністрація України.

Робочу групу утворено при Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики 3 лютого 2021 року протоколом № 46.

Окрім народних депутатів України, до складу робочої групи залучено представників Верховного Суду, Вищої ради правосуддя, Ради суддів України, Державної судової адміністрації України, Міністерства фінансів України, Національного агентства України з питань державної служби,  Асоціації розвитку суддівського самоврядування України та міжнародних експертів.

Головне питання, яке було винесено на обговорення, – подолання кризи недофінансування судової гілки влади.

Зокрема, т. в. о. голови ДСА України Людмила Гізатуліна поінформувала, що ДСА України надало попередні розрахунки щодо необхідності додаткових фінансових ресурсів, які дадуть змогу забезпечити:

  • виплату заробітної прати працівникам апаратів судів з урахуванням стимулювальних виплат у розмірі 20 % від посадового окладу;
  • оплатити комунальні послуги судів;
  • частково забезпечити суди поточними видатками на забезпечення здійснення судочинства.

Голова Ради суддів України Богдан Моніч зазначив, що недоцільно рухатися шляхом відбирання коштів у тих, в кого вони є, необхідно виділити їх з державного бюджету, як це встановлено чинним законодавством.

Крім того, Богдан Моніч повідомив, що на XVIII з’їзді суддів України було запропоновано внести зміни до Закону України “Про судоустрій та статус суддів”, в якому встановити посадовий оклад працівника апарату суду у відсотковому розмірі від суддівської винагороди судді відповідного суду.

Детальніше про обговорення проблеми фінансування судів на XVIII з’їзді суддів України читайте в матеріалі “У 2020-му рівень фінансового забезпечення судів становив 60% від потреби – Людмила Гізатуліна, т.в.о. голови ДСА”

Читайте також: Фінансування судів у 2021 році: чого чекати – дефіциту чи колапсу?

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA