прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Цивільний позов через заподіяння матеріальної шкоди військовій частині - рішення ВС

Цивільний позов через заподіяння матеріальної шкоди військовій частині – рішення ВС

  • 29.08.2022 14:42

У кримінальному провадженні щодо особи, яка намагалася викрасти майно з території військової частини, суди першої та апеляційної інстанцій неправильно вирішили питання цивільного позову – про такий висновок Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду повідомляє пресслужба суду.

ККС ВС зазначив, що під час розгляду цивільного позову суди не дотрималися вимог кримінального процесуального законодавства.

  • Внаслідок вчинення особою кримінального правопорушення військовій частині було заподіяно матеріальну шкоду.
  • З метою відшкодування шкоди військова частина в особі командира звернулася до засудженого з цивільним позовом.
  • Цивільний позов мотивовано тим, що внаслідок незаконних дій особи було виведено з ладу та пошкоджено деталі радіолокаційної станції, апаратного поста, апаратного контейнера та електростанції, а також як додаток надано довідки щодо вартості виготовлення пошкоджених деталей та їх ремонту.

Вирішуючи питання щодо заявленого позову, місцевий суд дійшов висновку, що в задоволенні позову слід відмовити. Це рішення суд мотивував тим, що представник цивільного позивача не надав суду належних і допустимих доказів підтвердження заподіяння особою матеріальної шкоди військовій частині в зазначеному в цивільному позові розмірі, а доказування не може ґрунтуватися на припущенні.

Водночас без належної оцінки суду залишилися надані цивільним позивачем довідки щодо вартості виготовлення пошкоджених деталей, а також довідка щодо вартості їх ремонту.

Апеляційний суд належним чином не перевірив доводів апеляційної скарги представника цивільного позивача про неправильне вирішення цивільного позову. Крім того, апеляційний суд, не зазначивши належних та достатніх мотивів прийнятого рішення, необґрунтовано погодився з місцевим судом, а апеляційну скаргу залишив без задоволення.

З огляду на це ККС ВС скасував вирок місцевого та ухвалу апеляційного судів у частині вирішення цивільного позову військової частини, призначивши новий розгляд у суді першої інстанції в порядку цивільного судочинства.

Детальніше з постановою ККС ВС у справі № 496/4440/19 (провадження № 51-911км22) можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень – https://reyestr.court.gov.ua/Review/105706436.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA