Сучасні виклики вимагають удосконалення інституту адвокатури, переконаний Сергій Іонушас, голова Комісії з питань правової реформи — PRAVO.UA Сучасні виклики вимагають удосконалення інституту адвокатури, переконаний Сергій Іонушас, голова Комісії з питань правової реформи — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Сучасні виклики вимагають удосконалення інституту адвокатури, переконаний Сергій Іонушас, голова Комісії з питань правової реформи

Сучасні виклики вимагають удосконалення інституту адвокатури, переконаний Сергій Іонушас, голова Комісії з питань правової реформи

  • 03.03.2021 10:46

Стартував третій, завершальний день Всеукраїнського форуму «Україна 30», присвячений розвиткові правосуддя. Захід, нагадаємо, організовано Офісом Президента України і Кабінетом Міністрів України.

Відкрив форум Сергій Іонушас, голова Комісії з питань правової реформи, заступник голови Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності, який зазначив, що інститут адвокатури в Україні серед правових інститутів є найбільш розвиненим, сталим та таким, який належно виконує свої функції і завдання. Але сучасні виклики вимагають удосконалення і цього інституту.

Пан Іонушас зазначив, що в проєкті Стратегії сталого розвитку судової системи передбачено низку заходів для вдосконалення інституту адвокатури. Серед них:

  • посилення гарантій адвокатської діяльності та адвокатських прав;
  • удосконалення самоврядності;
  • розширення доступу до державних реєстрів і баз даних під час провадження адвокатської діяльності;
  • конкретизація підстав притягнення адвокатів до дисциплінарної відповідальності та механізмів оскарження рішень про притягнення до такої відповідальності;
  • перегляд вимог щодо освіти та професійного досвіду;
  • перегляд обмежень доступу до адвокатської діяльності;
  • запровадження прозорої процедури проведення єдиного кваліфікаційного іспиту;
  • удосконалення організаційно-правових форм діяльності адвоката;
  • врегулювання статусу помічника адвоката.

«Ці та інші напрями розвитку інституту адвокатури могли б докорінно поліпшити як ефективне адвокатське самоврядування, так і засади здійснення адвокатської діяльності», — резюмував Сергій Іонушас.

Володимир Ватрас, голова підкомітету з питань організації та діяльності адвокатури, органів надання правової допомоги Комітету ВРУ з питань правової політики, додав, що, на жаль, порушення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, відсутність реальної відповідальності за це набули системного характеру і відбуваються ледь не щодня на території України.

До найбільш типових порушень прав і гарантій адвоката спікер відніс:

  • ненадання доступу до клієнтів;
  • порушення права на конфіденційне спілкування з адвокатом;
  • ненадання або несвоєчасне надання доступу до матеріалів в органах досудового слідства чи суді;
  • проведення неправомірних обшуків в офісах та вилучення документів, що містять адвокатську таємницю;
  • порушення статусу адвоката в кримінальному провадженні;
  • зловживання з притягненням до дисциплінарної відповідальності;
  • застосування непроцесуальних заходів впливу та інше.

Пан Ватрас зауважив, що на розгляді їхнього підкомітету перебуває законопроєкт № 4612 від 19 січня 2021 року «Про внесення зміни до статті 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо гарантій адвокатської діяльності».

«Ми пропонуємо реалізувати право адвоката на самозахист, надати можливість адвокату носити та зберігати травматичну зброю. Адже така можливість сьогодні є в працівників суду, органів прокуратури і навіть журналістів та помічників народних депутатів України», — підкреслив Володимир Ватрас.

Він виступає за комплексні зміни законодавства про адвокатуру і адвокатську діяльність, а також за те, щоб негідні особи не потрапляли до професії адвоката.

Підсумки другого дня форуму читайте за посиланнями:

Цивільний кодекс — це царина свободи й автономії волі, але не абсолютної, стверджує професор Наталія Кузнєцова

Цивільний кодекс має стати супермаркетом правових можливостей — Руслан Стефанчук

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA