600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Санкційну політику України щодо республіки білорусь можуть посилити

Санкційну політику України щодо республіки білорусь можуть посилити

  • 26.05.2022 16:42

На розгляд Верховної Ради України подано законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо санкційної політики держави Україна по відношенню до держави республіка білорусь» (реєстр. № 7411).

Він передбачає запровадження Україною спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів відносно білорусі, які передбачають, зокрема:

  • визначення правових засад та закріплення на законодавчому рівні механізму примусового вилучення з мотивів суспільної необхідності об’єктів права власності республіки білорусь;
  • розширення переліку суб’єктів, до яких застосовуються спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) з метою захисту національних інтересів, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, протидії терористичній діяльності, а також запобігання порушенню, відновлення порушених прав, свобод та законних інтересів громадян України, суспільства;
  • розширення переліку підстав для припинення громадянства України для осіб, які мають подвійне громадянство (України та республіки білорусь).

Відповідні зміни пропонується внести до Законів України

  • «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності російської федерації та її резидентів»,
  • «Про санкції»,
  • «Про громадянство України».

Автори законопроєкту пропонують визначити на рівні закону таке:

«Республіка білорусь – держава, яка підтримує російську федерацію у збройній агресії проти України шляхом надання збройним силам держави-агресора безперешкодного доступу до своєї території та об’єктів військової інфраструктури для здійснення бойових дій проти України».

У пояснювальній записці до законопроєкту уточнюється, що згідно з нормами міжнародного права білорусь є співагресором. Резолюція Генеральної асамблеї ООН «Визначення агресії» від 1974 року чітко кваліфікує дії, пов’язані з наданням своєї території для здійснення нападу однієї держави на іншу, як акт військової агресії.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA