Реєстраційні дії щодо припинення права оренди землі: на що звертати увагу — PRAVO.UA Реєстраційні дії щодо припинення права оренди землі: на що звертати увагу — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Реєстраційні дії щодо припинення права оренди землі: на що звертати увагу

Реєстраційні дії щодо припинення права оренди землі: на що звертати увагу

  • 18.06.2021 17:31

Офіс протидії рейдерству пояснює, на що слід звертати увагу під час проведення реєстраційних дій щодо припинення права оренди землі.

Заступник керівника Офісу протидії рейдерству Мін’юсту Олена Антонюк нагадала, що у разі внесення змін до договору або його розірвання слід надати правову оцінку умовам договору оренди, оскільки сторони мають право передбачити, що угода про розірвання або зміну договору підлягає нотаріальному посвідченню.

Під час розгляду заяв про припинення права оренди землі слід враховувати, що договір оренди землі може бути розірвано в трьох випадках:

  1. за згодою сторін;
  2. за рішенням суду (за позовом однієї зі сторін);
  3. в односторонньому порядку (шляхом односторонньої відмови від договору), якщо це прямо передбачено законом або договором.

У разі подання для державної реєстрації припинення права оренди судового рішення його зміст має бути оцінено на предмет встановлення ним саме припинення такого права.

Читайте також: Угода про перехід права власності на земельні ділянки: обов’язкові реквізити

Коли ж ідеться про державну реєстрацію припинення права оренди земельної ділянки на підставі односторонньої заяви її власника, слід проаналізувати умови договору.

Зокрема, встановити наявність у ньому права на таку односторонню відмову та механізм його здійснення, щоб з’ясувати, чи подані для державної реєстрації документи дають змогу встановити припинення речового права на нерухоме майно.

Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи, а також реорганізація юридичної особи – орендаря не є підставами для зміни умов або розірвання договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі.

Якщо ж у договорі передбачено, що вказані обставини є підставою для його розірвання, то після зміни власника земельної ділянки необхідно врахувати такі моменти:

  • договір оренди автоматично не припиняє дію;
  • новий власник земельної ділянки в силу вимог закону набуває статусу орендодавця з належними орендодавцю за договором правами та обов’язками;
  • сторона договору, яка хоче його розірвати, за відсутності такого бажання в іншої сторони має право звернутися до суду з відповідною вимогою.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA