«ПриватБанк» виграв чергову справу про визнання недійсним викупу акцій державою — PRAVO.UA «ПриватБанк» виграв чергову справу про визнання недійсним викупу акцій державою — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «ПриватБанк» виграв чергову справу про визнання недійсним викупу акцій державою

«ПриватБанк» виграв чергову справу про визнання недійсним викупу акцій державою

  • 29.06.2023 17:11

Сьогодні, 29 червня 2023 року, Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду поставив крапку в іще одній справі відносно викупу державою 100 % акцій “ПриватБанку” за 1 гривню. ВС підтвердив законність закриття Господарським судом м. Києва провадження у справі № 910/19005/19

Про це повідомляють у “ПриватБанку”.

Нагадаємо, що в лютому 2023 року Велика Палата ВС визнала правомірним закриття провадження за позовом Олександра Дубілета про визнання недійсним викупу акцій «ПриватБанку».

Як зазначав на IX LEGAL BANKING FORUM керівник напряму з юридичної координації діяльності АТ «ПриватБанк» Олег Лазовський постанова ВП ВС матиме вирішальний вплив на долю всіх судових процесів, пов’язаних із націоналізацією «ПриватБанку».

Обставини справи

Позов був поданий компанією BIRGMINTON INVESTING INC, яка просила визнати недійсним договір купівлі-продажу акцій, укладений в процесі націоналізації “ПриватБанку”, за яким позивач набув акції банку в процедурі бейл-ін і згодом продав свої акції державі за 1 гривню.

«Як і в інших справах, що стосуються націоналізації “ПриватБанку”, в цій справі ключовим було питання застосування Закону України № 590-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізмів регулювання банківської діяльності», відповідно до якого всі подібні судові провадження у справах за позовами колишніх акціонерів банку підлягають закриттю», — зауважують у “ПриватБанку”.

Господарський суд м. Києва закрив провадження у справі, оскільки, на переконання суду, позивач обрав неналежний спосіб захисту. Зокрема, такий, що не відповідає положенням Закону № 590-ІХ.

Проте Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу компанії та скерував справу до суду першої інстанції для продовження розгляду по суті.

Як зазначають у “ПриватБанку”, провадження у справі за позовом компанії BIRGMINTON INVESTING INC Верховний Суд зупинив до розгляду справи за позовом Олександра.

Читайте також: Справу одеської судді, обвинуваченої в одержанні неправомірної вигоди, скеровано до суду

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA