ВП ВС визнала правомірним закриття провадження за позовом Олександра Дубілета про визнання недійсним викупу акцій "ПриватБанку" — PRAVO.UA ВП ВС визнала правомірним закриття провадження за позовом Олександра Дубілета про визнання недійсним викупу акцій "ПриватБанку" — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ВП ВС визнала правомірним закриття провадження за позовом Олександра Дубілета про визнання недійсним викупу акцій "ПриватБанку"

ВП ВС визнала правомірним закриття провадження за позовом Олександра Дубілета про визнання недійсним викупу акцій “ПриватБанку”

  • 15.02.2023 17:59

Сьогодні, 15 лютого 2023 року, Велика Палата поставила крапку в спорі відносно викупу державою 100% акцій “ПриватБанку” за 1 гривню.

ВС підтвердив законність закриття провадження у справі № 910/18214/19 за позовом акціонера “ПриватБанку” Олександра Дубілета про недійсність правочинів щодо купівлі-продажу акцій.

Про це повідомляє пресслужба Верховного Суду

Обставини справи

Олександр Дубілет звернувся з позовом до АТ КБ «ПриватБанк», Міністерства фінансів України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, треті особи на стороні відповідачів – Національний банк України та Кабінет Міністрів України, про визнання недійсним договорів.

Зокрема, просив визнання недійсними договір про придбання акцій від 20 грудня 2016 року та договір купівлі-продажу акцій від 21 грудня 2016 року, за яким держава Україна в особі Міністерства фінансів України придбала 100 % акцій вказаного банку за 1 гривню.

  • Господарський суд м. Києва ухвалою від 2 червня 2021 року закрив провадження у справі, оскільки, на переконання суду, позивач обрав неналежний (не передбачений законом) спосіб захисту. Зокрема, такий, що не відповідає положенням Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізмів регулювання банківської діяльності» від 13 травня 2020 року № 590-ІХ.
  • Вказану ухвалу скасував Північний апеляційний господарський суд (постанова від 11 жовтня 2021 року) та скерував справу для розгляду до суду першої інстанції.

Кабінет Міністрів України та “ПриватБанк” оскаржили постанову апеляційного господарського суду в касаційному порядку. Справа була передана на розгляд Великої Палати Верховного Суду для вирішення виключної правової проблеми стосовно поширення дії Закону № 590-ІХ на правовідносини в цій справі.

Висновок ВП ВС

За результатами розгляду справи Велика Палата ВС вказала на правомірність висновку Господарського суду м. Києва про закриття провадження у справі.

ВП ВС задовільнила касаційні скарги банку й уряду та скасувала постанову Північного апеляційного господарського суду.

Повний текст постанови ВП ВС буде оприлюднено пізніше.

Також читайте: АП ВАКС залишила в силі ухвалу про продовження строків тримання під вартою керівника благодійного фонду

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA