Проєкт ЄС «Право-Justice»: невирішені проблеми у сфері виконання судових рішень — PRAVO.UA Проєкт ЄС «Право-Justice»: невирішені проблеми у сфері виконання судових рішень — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Проєкт ЄС «Право-Justice»: невирішені проблеми у сфері виконання судових рішень

Проєкт ЄС «Право-Justice»: невирішені проблеми у сфері виконання судових рішень

  • 14.01.2022 17:17

Виконання судових рішень – один із важливих факторів для економічного зростання країни та її інвестиційної привабливості. Тому для України як країни, в якій станом на 2020 рік примусовому виконанню підлягало боргів на суму понад 1 трлн грн, необхідно продовжувати реформу примусового виконання рішень. Про це заявив в.о. керівника Проєкту ЄС «Право-Justice» Ерік Сванідзе.

Змішана модель

«Європейські тенденції та вітчизняний досвід вказують, що Україні потрібно рухатись у бік повноцінної змішаної моделі примусового виконання. З 2017 року в Україні примусове виконання рішень здійснюють не лише державні, але і приватні виконавці. За цей час вони довели свою ефективність та інституційну спроможність. У 2020 році 259 приватних виконавців стягнули 4,3 млрд грн, тоді як 4 411 державних виконавців – 19,2 млрд грн», – заявив пан Сванідзе.

Робоча група при парламентському Комітеті з питань правової політики працює над підготовкою до другого читання законопроєкту № 5660 «Про примусове виконання рішень». Як зазначив пан Сванідзе, цей законопроєкт напрацьовувався з урахуванням:

  • найкращих європейських практик;
  • пропозицій основних учасників виконавчого провадження;
  • аналізу прогалин чинного законодавства у сфері примусового виконання рішень.

Законопроєкт №5660

«Ми сподіваємось, що парламентарі не звернуть із проєвропейського, і що найважливіше – ефективного шляху розвитку сфери примусового виконання рішень та без подальших зволікань приймуть законопроєкт № 5660 як пріоритетний. І таким чином дадуть імпульс виконанню судових рішень у країні, створять передумови для значного поповнення держбюджету внаслідок повернення багатомільярдних боргів та адресують чіткий сигнал інвесторам щодо покращення бізнес-клімату, а також ЄС, що Україна виконує взяті на себе зобов’язання», – підкреслив Ерік Сванідзе.

Пан Сванізде зазначив, що до вимог Меморандуму ЄС про надання Україні макрофінансової допомоги було включено:

  • розширення повноважень приватних виконавців із поступовим їх зрівнянням із державними виконавцями;
  • удосконалення доступу до професії приватного виконавця;
  • перегляд дисциплінарних процедур.

«Крім того, ми не повинні забувати про зобов’язання щодо ЄСПЛ, забезпечення права на справедливе правосуддя та виконання відповідних рішень, прийнятих ЄСПЛ проти України», – підкреслив Ерік Сванідзе.

Нагадаємо, що ВП ВС висловилася щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності посадової особи відділу ДВС .

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA