600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Прямі збитки України за рік повномасштабної війни оцінюються в понад 135 млрд доларів США — звіт RDNA2

Прямі збитки України за рік повномасштабної війни оцінюються в понад 135 млрд доларів США — звіт RDNA2

  • 24.03.2023 09:59

23 березня Кабінет Міністрів України, Група Світового банку, Європейська комісія та Організація Об’єднаних Націй презентували звіт «Друга швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення України» (Second Ukraine Rapid Damage and Needs Assessment — RDNA2). Про це повідомляє урядовий портал.

Від української сторони у презентації взяли участь прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, міністр фінансів України Сергій Марченко та заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України з питань європейської інтеграції Анна Юрченко.

«Вторгнення росії в Україну завдало значних втрат нашій державі. І попереду на нас чекає довгий шлях відбудови. Звіт RDNA2 має стати інструментом і фундаментом для координації зусиль із нашими міжнародними партнерами. А також зробити процес відбудови ефективнішим та швидшим завдяки чітко визначеним ключовим сферам і пріоритетам реконструкції», — прокоментував Сергій Марченко.

У звіті представлено висновки щодо втрат України від війни росії у період з 24 лютого 2022 року до 24 лютого 2023 року. Також звіт дає оцінку коротко-, середньо- й довгострокових потреб країни у реконструкції та відновленні.

Прямі збитки України за рік повномасштабної війни оцінюються в понад 135 млрд доларів США.

Економічні збитки, а саме порушення економічних потоків, виробництва та додаткові витрати, пов’язані з війною, сягають 290 млрд доларів США.

Згідно зі звітом потреби України на реконструкцію та відновлення оцінюються приблизно в 411 млрд доларів США.

Водночас у 2023 році Україні необхідно 14 млрд доларів США на реалізацію швидкого відновлення, зокрема відновлення енергетичної, житлової, критично важливої та соціальної інфраструктури, базових послуг для найбільш вразливих верств населення, розмінування та розвиток приватного сектору.

Сергій Марченко під час панельної дискусії в рамках презентації зауважив, що оцінки звіту, верифіковані та узгоджені урядом України, Світовим банком, Європейською комісією та ООН, допоможуть консолідувати додаткові кошти на відновлення, оскільки дають міжнародним партнерам чітке розуміння щодо потреб країни.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA