Презентовано українське видання книжки Тома Бінґема «Правовладдя» — PRAVO.UA Презентовано українське видання книжки Тома Бінґема «Правовладдя» — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Презентовано українське видання книжки Тома Бінґема «Правовладдя»

Презентовано українське видання книжки Тома Бінґема «Правовладдя»

  • 27.06.2024 14:57

У Києві за підтримки Програми USAID «Справедливість для всіх» відбулась презентація українського видання книжки Тома Бінґема «Правовладдя», яка є однією з ключових публікацій у царині права. Переклад українською мовою і публікацію книжки в Україні здійснено за підтримки USAID в межах Програм USAID «Нове правосуддя» і «Справедливість для всіх» із метою підвищення рівня обізнаності суддів, адвокатів, прокурорів та інших представників правничої професії, а також законодавців, посадовців органів публічної влади, науковців та студентів про ідею і принципи правовладдя (the rule of law), їхній розвиток та утвердження.

Захід зібрав понад 100 учасників, серед яких судді Конституційного Суду України та Верховного Суду, судді інших судів, представники Центру правовладдя Тома Бінґема та Венеційської комісії, члени Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Ради суддів і Дорадчої групи експертів, представники Міністерства юстиції, Офісу Генерального прокурора, Національної школи суддів, Асоціації правників України, Центру дослідження верховенства права Національного університету «Києво-Могилянська академія», правничих шкіл, міжнародних проєктів та громадських організацій.

Програма USAID «Справедливість для всіх» розповсюдить наклад книжки серед своїх урядових партнерів, організацій громадянського суспільства, судів, публічних бібліотек та у закладах вищої юридичної освіти.

«USAID сприяє популяризації книжки «Правовладдя» в Україні вже понад десять років, починаючи з проведення низки сертифікатних програм «Практичний курс із верховенства права», які ми організовували спільно з Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого. І завдяки зусиллям Програми USAID «Справедливість для всіх» ми пишаємося наразі перекладом цього тексту українською. Це надзвичайно важливий наступний крок до розбудови культури правовладдя серед правників та українського суспільства», — зазначив в.о. директора Місії USAID в Україні Джефф Лерер.

«Лорда Бінгема багато хто з його сучасників називали одним із найбільш видатних британських правників свого часу та поважним представником британської правової традиції. Український переклад цієї відомої книжки — яскраве втілення спільних зобов’язань Великої Британії, України та міжнародної спільноти щодо дотримання принципу правовладдя», — додав Майкл Хегарті, другий секретар із політичних питань Посольства Великої Британії в Києві.

Том Бінґем — видатний британський суддя, який першим за всі часи послідовно обіймав посади голови цивільної колегії Апеляційного суду Англії та Вельсу, голови відділення Королівської лави Високого суду правосуддя Англії і Вельсу та головного лорда-судді Сполученого Королівства. Центр правовладдя Тома Бінґема був створений 2010 року в складі Британського інституту міжнародного й порівняльного права з метою сприяння розвитку й утвердженню правовладдя у світі.

«У книжці «Правовладдя» зібрано квінтесенцію роздумів щодо природи права, і ви можете сміливо рекомендувати її своїм друзям і рідним, які не є правниками, — вони можуть багато чого з неї дізнатися, як і я щоразу, коли беру її в руки, та зрозуміти її щиру людяність і стриманий гумор», — додав директор Центру правовладдя Тома Бінґема при Британському інституті міжнародного та порівняльного права Ян ван Жиль Сміт.

Книжка висвітлює широке коло питань щодо ідеї правовладдя. У ній автор доводить, що правовладдя — це не безплідна правнича доктрина, а основа справедливого суспільства, гарантія відповідальної влади та вагомий внесок до економічного зростання.

Колишній виконувач обов’язків Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий нагадав присутнім про значущість внеску ідей книжки Тома Бінгема у розвиток правової думки, адже стрижневі складники правовладдя, які були взяті Венеційською комісією саме з цієї книжки, не залежать від національного контексту, а є універсальними, завдяки їм це поняття з невимірюваного стало вимірюваним та практичним — кожна конкретна держава може виміряти, наскільки вона відповідає вимогам правовладдя.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA