Правозахисники подали позов до МКС із вимогою видати ордер на арешт російських пропагандистів — PRAVO.UA Правозахисники подали позов до МКС із вимогою видати ордер на арешт російських пропагандистів — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Правозахисники подали позов до МКС із вимогою видати ордер на арешт російських пропагандистів

Правозахисники подали позов до МКС із вимогою видати ордер на арешт російських пропагандистів

  • 07.06.2024 14:17

Міжнародна федерація за права людини (FIDH) подала позов до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) з вимогою видати ордер на арешт деяких найвідоміших російських пропагандистів.

Про це йдеться у заяві FIDH, повідомляє «Громадське».

Правозахисники вимагають видати ордер на арешт телеведучого володимира соловйова, головної редакторки russia today маргарити симоньян, керівника медіагрупи «россия сегодня» дмитра кисельова, радіоведучого сергія мардана та експрезидента росії й нинішнього заступника глави ради безпеки рф дмитра мєдвєдєва.

У FIDH вказують, що усі вони брали участь у «ненависницькій кампанії проти українського цивільного населення, заохочуючи та сприяючи воєнним злочинам та іншим звірствам росії».

У FIDH також заявили, що перший заступник адміністрації президента рф олексій громов теж несе відповідальність за переслідування українців за допомогою мови ненависті, оскільки саме він відповідає за державну пропаганду на російському телебаченні.

У 110-сторінковому позові до МКС правозахисники навели понад 300 висловлювань, які є прикладами мови ворожнечі, що прирівнюється до злочину проти людяності, а саме — переслідування. Сторони, що подали заяву, підготували відповідь у формі запитань і відповідей, в якій підсумували свої висновки, причини подання цієї заяви та їх основні вимоги, заявили у FIDH.

Правозахисники вимагають від МКС застосувати щодо цих пропагандистів статтю 15 Римського статуту. Вона дозволяє прокурору отримувати від неурядових організацій інформацію про злочини, що підпадають під юрисдикцію суду, і вирішувати, чи відкривати розслідування або зосередитися на конкретному злочині.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA