прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Податок на прибуток підприємств у разі надання безоплатної допомоги - інформаційний лист від ДПС

Податок на прибуток підприємств у разі надання безоплатної допомоги – інформаційний лист від ДПС

  • 09.11.2022 18:02

Державна податкова служба підготувала інформаційний листі № 7/2022 , в якому йдеться про особливості оподаткування податком на прибуток підприємств операцій з надання безоплатної допомоги, пов’язаної з потребою забезпечення оборони держави. Про це повідомляється на сайті ДПС.

У листі ДПС:

  • дається визначення благодійної діяльності та гуманітарної допомоги;
  • йдеться про оподаткування податком на прибуток підприємств операцій з надання благодійної, у тому числі гуманітарної, допомоги під час воєнного стану;
  • йдеться також про оподаткування неприбуткових операцій з надання благодійної допомоги під час воєнного стану.

Серед іншого в листі пояснюють, якими будуть податкові наслідки щодо податку на прибуток для підприємства у разі безоплатного надання ним товарів на користь міської військової адміністрації:

“Отже, за операціями з добровільного передання підприємством спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, на користь отримувачів, зазначених у підп. 69.6 п. 69 підр. 10 р. ХХ ПКУ, у тому числі установам або організаціям, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, зокрема військовій
адміністрації, для потреб забезпечення оборони держави коригування, встановлені підп. 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 ПКУ, не проводяться та об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств не збільшується на вартість таких активів“.

Відповідаючи на запитання, чи має право товариство застосовувати положення підп. 69.6 п. 69 підрозділу 10 розд. ХХ ПКУ та не здійснювати коригування, встановлені підп. 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 ПКУ, у податковій декларації з податку на прибуток підприємств щодо вартості добровільно переданого медичного виробу спеціалізованої лікарні, ДПС у листі зазначає таке: “Якщо добровільне передання медичних виробів у період воєнного стану платником податку на прибуток підприємств здійснюється на користь закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності, що внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, то різниця щодо вартості таких товарів для коригування фінансового результату до оподаткування податком на прибуток згідно з підп. 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 ПКУ не виникає“.

Чи підпадають під дію положень підп. 69.6 п. 69 підр. 10 розд. ХХ ПКУ операції з перерахування платником податку коштів у вигляді гуманітарної допомоги благодійній організації у статусі неприбуткової на придбання військової техніки для ЗСУ? ДПС відповідає: “У разі надання платником податку на прибуток підприємств гуманітарної допомоги отримувачам такої допомоги, що мають статус неприбуткової організації, з дотриманням вимог законодавства України про гуманітарну допомогу у зв’язку з російською військовою агресією проти України коригувальна різниця щодо сум такої гуманітарної допомоги відповідно до підп. 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 ПКУ під час визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток у платника податку на прибуток не виникає“.

Більше роз’яснень від податківців у їхньому листі.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA