Парламент уточнив, поширення якої інформації про ЗСУ є злочином — PRAVO.UA Парламент уточнив, поширення якої інформації про ЗСУ є злочином — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Українські » Парламент уточнив, поширення якої інформації про ЗСУ є злочином

Парламент уточнив, поширення якої інформації про ЗСУ є злочином

  • 02.04.2022 15:46

Учора Верховна Рада України внесла поправки до статті 114-2 КК України. Нова стаття визначає, поширення якої інформації про ЗСУ є злочином. Сама норма з’явилася в КК менш ніж місяць тому.

Поправки передбачено проєктом № 7236. Нею передбачено кримінальну відповідальність за несанкціоноване поширення інформації про надсилання, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану.

Зокрема, злочином буде вважатися поширення такої інформації, якщо вона не розміщувалася (не поширювалася) у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних сил України, Міністерством оборони України чи Службою безпеки України або в офіційних джерелах країн-партнерів. Первісна редакція допускала використання інформації, попередньо поширеної ГШ ЗСУ, МОУ або будь-яким «відповідним відомством» чи країнами-партнерами. Тепер, на час воєнного або надзвичайного стану, є лише три офіційні джерела інформації з України.

Зауважимо, що санкція цієї (першої) частини норми передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

Водночас нині в інформаційному просторі України є значно більше джерел такої інформації, зокрема учасники переговорів різних рівнів, включаючи верховного головнокомандувача — Президента України. Чи можна цитувати його слова — питання до правників.

Друга частина цієї статті встановлює відповідальність за поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань за можливості їх ідентифікації на місцевості. Не буде злочином, якщо попередньо така інформація була розміщена у відкритому доступі:

  • Генеральним штабом Збройних сил України,
  • Міністерством оборони України,
  • іншими уповноваженими державними органами.

До цього єдиним офіційним джерелом міг бути лише Генштаб ЗСУ.

Таке діяння карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

Обставини, що обтяжують покарання

Якщо такі дії вчинені:

  • за попередньою змовою групою осіб,
  • з корисливих мотивів,
  • з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України, або її представникам, або іншим незаконним збройним формуванням,
  • якщо вони спричинили тяжкі наслідки,
  • (за відсутності ознак державної зради або шпигунства) —

караються позбавленням волі на строк від 8 до 12 років.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA