ВРП звільнила суддю Ларису Богомолову, яка підозрюється в державній зраді, та припинила відставку судді, засудженого за хабарництво — PRAVO.UA ВРП звільнила суддю Ларису Богомолову, яка підозрюється в державній зраді, та припинила відставку судді, засудженого за хабарництво — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ВРП звільнила суддю Ларису Богомолову, яка підозрюється в державній зраді, та припинила відставку судді, засудженого за хабарництво

ВРП звільнила суддю Ларису Богомолову, яка підозрюється в державній зраді, та припинила відставку судді, засудженого за хабарництво

  • 03.07.2024 15:39

Вища рада правосуддя 2 липня 2024 року ухвалила рішення про звільнення Лариси Богомолової з посади судді Бердянського міськрайонного суду Запорізької області за вчинення істотного дисциплінарного проступку.

Суддя була відряджена до Полтавського районного суду Полтавської області.

1 травня 2024 року суддю Ларису Богомолову було тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя. Рішенням Третьої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя її притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді подання про звільнення з посади.

Нагадаємо, у травні 2023 року Ларисі Богомоловій було повідомлено про підозру в державній зраді.  За даними слідства, навесні 2022 року суддя з Бердянська розпочала активно співпрацювати зі спецслужбами та представниками країни-агресора на тимчасово окупованій території Бердянського району. На виконання завдання кураторів вона здійснювала збір та передання даних щодо переміщення українських військових на території Донецької області. Також забезпечувала ворога інформацією щодо проукраїнськи налаштованих працівників правосуддя. Надавала окупантам допомогу у формуванні штату підрозділу так званого министерства чрезвычайных ситуаций россии. Через деякий час підозрювана виїхала на постійне проживання до Полтави, де очолила Полтавський районний суд.

Припинення відставки судді

Також ВРП своїм рішенням припинила відставку судді Михайла Кренцеля у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком Вищого антикорупційного суду щодо цього судді за вчинення умисного злочину.

Він обвинувачувався в одержанні службовою особою, яка займає відповідальне службове становище, для себе неправомірної вигоди.

2 вересня 2021 року вироком ВАКС Кренцель засуджений до позбавлення волі на строк 6 років із конфіскацією всього належного йому на праві власності майна.

16 травня 2024 року Апеляційна палата ВАКС пом’якшила основне покарання до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна, крім житла. Вирок набрав законної сили 16 травня 2024 року.

Читайте також: Нардеп Тищенко
залишиться під домашнім арештом

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA