В Україні криміналізується поширення інформації про міжнародну військову допомогу та переміщення ЗСУ — PRAVO.UA В Україні криміналізується поширення інформації про міжнародну військову допомогу та переміщення ЗСУ — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » В Україні криміналізується поширення інформації про міжнародну військову допомогу та переміщення ЗСУ

В Україні криміналізується поширення інформації про міжнародну військову допомогу та переміщення ЗСУ

  • 24.03.2022 20:14

Верховною Радою України 24 березня ц.р. прийнято в цілому проєкт Закону України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо забезпечення протидії несанкціонованому розповсюдженню інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших військових формувань України, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану» (реєстр. № 7189).

Розділ 1 Особливої частини «Злочини проти основ національної безпеки України» КК України доповнюється новою статтею 1142:

  • Розповсюдження інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, якщо така інформація не розміщувалась у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних сил України, або без отримання письмового дозволу Генерального штабу Збройних сил України на її розповсюдження, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, — карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.
  • Розповсюдження інформації про переміщення, рух або розташування Збройних сил України чи інших військових формувань України, якщо така інформація не розміщувалась у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, або без отримання письмового дозволу Генерального штабу Збройних сил України на її розповсюдження, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, — карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.
  • Відповідні дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або з корисливих мотивів, або з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України чи незаконним збройним формуванням, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, — караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років.

Ше вносяться зміни до Кримінального процесуального кодексу України, якими встановлюється підслідність щодо розслідування цих злочинів за слідчими органів безпеки, а також поширюється на них можливість спеціального досудового розслідування (inabsentia).

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла закон про удосконалення відповідальності за колабораційну діяльність

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA