Парламент може посилити відповідальність за порушення у сфері містобудування — PRAVO.UA Парламент може посилити відповідальність за порушення у сфері містобудування — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Парламент може посилити відповідальність за порушення у сфері містобудування

Парламент може посилити відповідальність за порушення у сфері містобудування

  • 11.10.2021 13:00

Члени Комітету з правоохоронної діяльності Верховної Ради України рекомендують посилити відповідальність за порушення у сфері містобудування.

Відповідне рішення народні депутати ухвалили під час засідання Комітету 11 жовтня 2021 року. Посилення відповідальності за порушення у сфері містобудування передбачає проєкт Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності у сфері містобудівної діяльності» від 1.09.2021 № 5877.

Законопроєкт передбачає внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу. КУпАП – у новій редакції стст. 96, 96-1 та 188-42. Окрім того, члени Комітету планують:

  • встановити адміністративну відповідальність за невиконання законних вимог уповноважених посадових осіб щодо тимчасового арешту об’єктів незаконного (самочинного) будівництва (ст. 188-57 КУпАП);
  • передбачити такий захід забезпечення провадження в справах про адміністративні правопорушення, як тимчасовий арешт об’єктів незаконного (самочинного) будівництва (зміни до ст. 260, нова ст. 266-1 КУпАП);
  • змінити склади кримінальних правопорушень, передбачених стст. 197-1, 205-1, 358, 365-2, 368-4 КК;
  • доповнити КК новою ст. 197-2 «Самочинне будівництво».

Проєктом закону закріплено пропозицію доповнити Кримінальний кодекс України статтею 197-2. Стаття встановлює кримінальну відповідальність за самовільне будівництво, зокрема без ознак самовільного захоплення земельної ділянки, якщо такі дії призвели чи могли призвести до особливо тяжких наслідків.

Парламентарі також планують посилення відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки і самочинне будівництво. Наприклад, за захоплення земель історико-культурного призначення, будівництво з порушенням цільового призначення земельної ділянки. У випадку настання наслідків у вигляді тяжких техногенних аварій, екологічних катастроф, масового захворювання або загибелі людей відповідальність для порушників може бути встановлено у вигляді позбавлення волі від 3 до 5 років.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA