Новий Закон «Про запобігання та протидію відмиванню доходів»: тепер усе набагато серйозніше — PRAVO.UA Новий Закон «Про запобігання та протидію відмиванню доходів»: тепер усе набагато серйозніше — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Блог » Новий Закон «Про запобігання та протидію відмиванню доходів»: тепер усе набагато серйозніше

Новий Закон «Про запобігання та протидію відмиванню доходів»: тепер усе набагато серйозніше

  • 02.06.2020 11:32
Олександр Строкань, партнер, адвокат, керівник практики вирішення спорів Mitrax

Новий Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» передбачає багато змін. Обізнаність щодо них допоможе уникнути багатьох непорозумінь, налагодити та вести ділові стосунки з бізнес-партнерами, клієнтами в межах правового поля. Незнання нововведень спричиняє суттєві заходи впливу. Чи варто ризикувати, залишаючись непоінформованими?

Про що йде мова?

Про новий підхід щодо вжиття заходів фінансового спостереження суб`єктами моніторингу, перелік яких суттєво розширено, для обґрунтованого прийняття відповідних заходів реагування. Стратегічна мета – протидія вчиненню фінансових операцій з доходами, які одержано злочинним шляхом. Виконання визначених завдань покладено на суб`єктів первинного фінансового моніторингу (основне навантаження лягає саме на них) та державного фінмоніторингу.

Кого це стосується?

Усіх, хто забезпечує проведення фінансових операцій (у передбачених цим законом випадках): юридичних і фізичних осіб, приватних підприємців, державних органів та органів місцевого самоврядування. Відтепер дії з активами учасників фінансових операцій будуть перебувати під пильним оком державних структур!

Які основні нововведення?

Вказаним законом розроблено новий порядок здійснення фінансового моніторингу, який включає:

  • розширений перелік випадків, що підпадають під фінансовий моніторинг;
  • більшу кількість суб’єктів такого моніторингу порівняно з переліком, який діяв у попередньому законі щодо протидії відмиванню коштів, а також збільшено обсяг їхніх обов’язків;
  • підвищену відповідальність у разі порушення законодавства тощо.   

Чи передбачено санкції (заходи впливу) за невиконання цього закону?

Авжеж, і доволі суттєві, починаючи з письмового застереження, анулювання ліцензії, закінчуючи штрафом у розмірі до 100 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Юридичні особи, які здійснювали фінансові операції з відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, можуть бути навіть ліквідовані за відповідним рішенням суду.

А як же бути з захистом персональних даних, конфіденційною інформацією чи комерційною таємницею?

Законом врегульовано і це питання. Однак є нюанси щодо переліку суб`єктів, які зобов`язані надавати певну інформацію, отриману під час проведення фінансового моніторингу, а також щодо того, які органи мають право отримувати такі дані за рішенням суду, а які – без нього.

Важливих змін багато. І про них варто знати!

Автор: Олександр Строкань, партнер, адвокат, керівник практики вирішення спорів Mitrax.

Детальний аналіз ЗУ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» викладено на 40 сторінках, і його можна отримати за запитом, залишивши відповідну заявку на сайті компанії. 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA