«Ми прагнемо робити все можливе для запобігання гуманітарній катастрофі» — Вікторія Огриза, «PepsiCo в Україні» — PRAVO.UA «Ми прагнемо робити все можливе для запобігання гуманітарній катастрофі» — Вікторія Огриза, «PepsiCo в Україні» — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «Ми прагнемо робити все можливе для запобігання гуманітарній катастрофі» — Вікторія Огриза, «PepsiCo в Україні»

«Ми прагнемо робити все можливе для запобігання гуманітарній катастрофі» — Вікторія Огриза, «PepsiCo в Україні»

  • 26.04.2022 17:47
Вікторія Огриза

Про пріоритети компанії «PepsiCo в Україні» в період дії воєнного стану, вплив нового законодавства та завдання юристів розповідає Вікторія Огриза, керівник юридичного департаменту «PepsiCo в Україні».

 

— Чи змогли ви та ваші колеги адаптуватися до нової, воєнної, реальності?

— «Привіт, у нас усе добре» або «Привіт, ми в порядку». Щодня я даю цю відповідь у різних варіаціях своїм рідним, друзям та своїм керівникам. На початку війни ці слова були страшними, застрягали в горлі, тому що в нас точно не все було добре, як і у всіх. Ми живі, здорові та не в зоні активних боїв. Тепер я впевнено кажу, що ми в порядку.

Мені пощастило, я з родиною у Львові, але моя команда зараз в інших умовах і в інших місцях, хтось за кордоном, розлучений з родиною, в декого будинки пошкоджені внаслідок бойових дій, у декого періодично зникає світло та інтернет.

Найголовніше, що ми маємо змогу спілкуватися хоча б онлайн та підтримувати одне одного. Ми маємо можливість працювати. Ковідний локдаун точно зробив свою справу в плані віддаленої роботи в різних умовах. У всіх відпрацьована навичка — телефон та ноутбук завжди з тобою, навіть у бомбосховищі або коридорі за двома стінами. Проте ми не хочемо адаптуватися до воєнної реальності, хоча фактично це зробили, як і всі українці.

 

— Повномасштабна війна триває вже два місяці. Що відбувається з бізнесом?

— Нашим найбільшим пріоритетом була та є безпека наших людей. Ми зосередили увагу на евакуації та розміщенні працівників та їхніх сімей у безпечних умовах. Ми робимо все можливе, щоб додати стабільності в життя наших співробітників. Тож ми гарантували заробітну плату на початковий шестимісячний період і допомогли фінансувати тимчасове житло для переміщених сімей як в Україні, так і в сусідніх країнах.

Ми також допомагаємо нашим громадам в Україні, забезпечуючи доставлення їжі та напоїв, фінансуючи закупівлю важливого обладнання для лікарень, намагаємось допомагати водою в Миколаєві. Як велика компанія з виробництва продуктів харчування та напоїв, ми прагнемо робити все можливе, щоб використовувати наші ресурси, навички та знання для запобігання гуманітарній катастрофі. На сьогодні PepsiCo виділила майже 14 мільйонів доларів на гуманітарну допомогу людям та громадам України. Ми є харчовою компанією, і наша головна мета — забезпечити українців продуктами харчування. Наразі компанія відновлює ланцюги постачання в регіонах України, зокрема імпортує продукцію для забезпечення її стабільного постачання в магазини.

 

— Чи є юристам робота наразі, зокрема корпоративним?

— Нам, безперечно, є над чим працювати, і, сподіваюся, в моїх колег з інших компаній і ринків теж є така можливість. На жаль, фокус роботи значно змістився і пов’язаний із впливом війни на всі сфери нашого життя та бізнесу. Тепер усі юристи разом з іншими функціями зосереджені на допомозі людям та стабілізації бізнесу, який, зі свого боку, може підтримати країну.

Поступово стає більше бізнесових питань, ніж кризових. Це дає надію.

 

— Нові закони воєнного стану вплинули на вашу щоденну роботу?

— Ми живемо і працюємо в умовах воєнного стану. Тому я не можу заперечувати, що сьогоднішнє законодавство впливає на будь-який бізнес. Нові нормативні акти приймаються або пропонуються майже щодня. Це необхідно враховувати, тому що наша компанія завжди дотримується закону. Юристи постійно моніторять сайт Верховної Ради, інші ресурси, користуються аналітикою, яку надсилають юридичні фірми.

 

— Чи можете ви оцінити, які з рішень влади були вдалими, а які лише зашкодили бізнесу?

— Воєнний стан вимагає певних оперативних рішень у складних умовах. Наскільки вони успішні, доцільно визначати пізніше. Єдина ключова вимога полягає в тому, щоб закони та наділення повноваженнями окремих органів чи інституцій не ґрунтувалися виключно на політичному складнику та емоціях ініціаторів — це ризикований шлях для мирного часу, який обов’язково настане після війни. Творення норм і правил поведінки завжди повинно мати свою етику, право і професійну культуру.

 

— Що може зробити український юрист у міжнародній компанії для перемоги України?

— Головне — вірити в Україну. Бути людяним. Піклуватись про себе та інших. Допомагати там, де це ефективно. Бути та залишатись професіоналом.

 

Від редакції: Захист України — спільна справа для всіх громадян. Ми переконані, що кожен, хто щось робить на користь української перемоги — на передовій чи в тилу, — по-своєму борець за незалежність України. Ми поважаємо кожну працю, яка наближає Україну до перемоги. Ми будемо вдячні нашим читачам за інформацію про правників, чий приклад гідний наслідування, для висвітлення їх роботи в проєкті «Юристи і війна».

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA