Міжвідомча робоча група для координації розслідування воєнних злочинів: аналіз відкритих даних та використання IT-рішень — PRAVO.UA Міжвідомча робоча група для координації розслідування воєнних злочинів: аналіз відкритих даних та використання IT-рішень — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Міжвідомча робоча група для координації розслідування воєнних злочинів: аналіз відкритих даних та використання IT-рішень

Міжвідомча робоча група для координації розслідування воєнних злочинів: аналіз відкритих даних та використання IT-рішень

  • 22.06.2023 11:39
ФОТО: gp.gov.ua

Генпрокурор Андрій Костін провів засідання міжвідомчої робочої групи (координаційного штабу) з питань взаємодії правоохоронних та інших державних органів під час фіксації та розслідування воєнних злочинів і ведення військово-політичним керівництвом рф агресивної війни проти України, про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Обговорили низку практичних заходів із підвищення ефективності розслідування міжнародних злочинів, вчинених агресором в Україні, можливості застосування сучасних підходів та програм для фіксації воєнних злочинів, аналізу відкритих даних, різного роду IT-програм, комплексну взаємодію між правоохоронними та державними органами.

Офіс Генпрокурора за підтримки партнерів розробив такі методичні документи:

  •  «Стандарти розслідування воєнних злочинів. Загальна частина»
  • «Стандарти розслідування воєнних злочинів. Незаконне позбавлення волі та катування».

«Їх структура адаптована під конкретні потреби практиків. Адже серед основних проблем ще рік тому були брак достатніх знань у слідчих та прокурорів у сфері міжнародного гуманітарного права та особливості кваліфікації цих злочинів. Наразі прокурори та правоохоронці, зокрема завдяки допомозі іноземних експертів, значно підвищили рівень своїх практичних знань», – зазначив Генпрокурор.

Обговорили необхідність утворення спеціалізованих слідчих підрозділів у складі регіональних органів СБУ в областях, де розслідується найбільше воєнних злочинів на цей час, а також у складі Головного управління Нацполіції України в Київській області.

Генпрокурор акцентував необхідність належної організації роботи зі своєчасного оцифрування матеріалів кримінальних проваджень та аналізу зібраної в межах їх розслідування інформації, впровадження ІТ-рішень, які б дали змогу ліпше координувати, пришвидшити та покращити роботу прокурорів і слідчих.

Учасники координаційного штабу обговорили важливість подальшої взаємодії з розвідувальними органами та своєчасного обміну інформацією під час збору доказів ведення російською федерацією агресивної війни проти України, розслідування воєнних та інших міжнародних злочинів.

ФОТО: gp.gov.ua

ФОТО: gp.gov.ua

У нараді взяли участь голова Служби безпеки України Василь Малюк, т.в.о. голови Національної поліції України Іван Вигівський, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов, голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко, заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України Володимир Коваль, т.в.о. директора департаменту Служби зовнішньої розвідки України Микола Нечай та інші представники правоохоронних органів і держустанов.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA