Круглі столи задля запуску навчального процесу у Президентському університеті — PRAVO.UA Круглі столи задля запуску навчального процесу у Президентському університеті — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Круглі столи задля запуску навчального процесу у Президентському університеті

Круглі столи задля запуску навчального процесу у Президентському університеті

  • 23.11.2021 11:05

За ініціативою Міністерства освіти і науки України розпочато проведення круглих столів містами України щодо спільних напрацювань освітян, науковців України та світу і представників влади задля запуску навчального процесу у Президентському університеті. Перші онлайн-засідання пройшли в Національному університеті «Львівська політехніка» та в Одеській обласній державній адміністрації. Експерти розглянули низку дискусійних питань, окреслили можливі шляхи їх вирішення, внесли пропозиції, спираючись на різнобічний досвід успішно реалізованих освітніх проєктів.

У Львівській політехніці засідання круглого столу відкрив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. Він наголосив, що проєкт великий, амбітний і непростий. Міністр висловив сподівання, що спільними зусиллями освітній процес в університеті стартуватиме 1 жовтня 2023 року. Планується, що в перший рік роботи заклад освіти відкриє двері для 120 найкращих студентів (6 напрямів по 20 здобувачів освіти), а через декілька років їх кількість збільшиться до 600 осіб.

Сергій Шкарлет переконаний,

«Це будуть ті професійні та молоді, креативні менеджери – кожен у своїй галузі, які будуть спроможні рухати нашу державу і просувати її ім’я далеко поза межами України», – переконаний Сергій Шкарлет.

Очільник МОН зазначив, що Президентський університет стане точкою перезавантаження системи вищої освіти:

«Ми сподіваємось на співпрацю з нашими колегами – освітянами, науковцями, бізнесменами. Очікуємо, що вони будуть активно долучатись до реалізації цього проєкту та пропонувати свої ідеї щодо найкращого втілення майбутнього університету»

У свою чергу голова Львівської ОДА Максим Козицький зазначив, що ідея створення університету дуже актуальна. Подібний заклад – це майданчик для об’єднання зусиль найкращих українських науковців, які працюють в країні та за кордоном. Він висловив сподівання, що це мотивуватиме їх повернутися і забезпечити державний розвиток не тільки науки, але й економіки.

Передбачається, що освітній процес у Президентському університеті будуватиметься на засадах підготовки професіоналів найвищого рівня з таких напрямів, як:

  • інформаційні технології, кібербезпека та штучний інтелект;
  • нанотехнології;
  • аерокосмічні технології;
  • новітні енергетичні технології;
  • біотехнології та науки про здоров’я;
  • глобалізація і міжнародні комунікації.

За словами Ігоря Гарбарука, в цій концепції впроваджуються шість професійних напрямів, спеціальностей, які є основою технологічного укладу 6.0. :

«Сприяння науково-технічному прогресу – ключове завдання освітнього процесу. По всіх напрямах опрацьовано ключові навчальні програми, включаючи ті навички, які допоможуть студентам стати лідерами і вивести країну в світові лідери»

У свою чергу народна депутатка від фракції «Слуга Народу» і голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина зазначила,

«Президентський університет – це загальнонаціональний проєкт, який має стати спільною працею, спільним надбанням, який стане першим кроком великої майбутньої трансформації системи вищої освіти в Україні.»

Також Юлія Гришина запропонувала всім небайдужим освітянам і викладачам долучатися до проєкту, разом створити інноваційний сучасний університет

Підсумовуючи засідання круглого столу, директор навчально-наукового інституту публічної служби та управління ДУ «Одеська політехніка» Микола Їжа наголосив, що керівники вищої освіти, з задоволенням підтримують утворення закладу, який підготує фахівців у затребуваних галузях і посилить державну безпеку.

Наступний круглий стіл за темою «Президентський університет – співтовариство найталановитіших науковців, дослідників та освітян України для вирішення складних наукових, суспільних та державних проблем» відбудеться найближчим часом у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна.Читайте також: Президентський університет розпочне набір студентів у 2023 році

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA