Хмельницький апеляційний суд зобов’язав управління освіти виплатити заробітну плату мобілізованому педагогу — PRAVO.UA Хмельницький апеляційний суд зобов’язав управління освіти виплатити заробітну плату мобілізованому педагогу — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Хмельницький апеляційний суд зобов’язав управління освіти виплатити заробітну плату мобілізованому педагогу

Хмельницький апеляційний суд зобов’язав управління освіти виплатити заробітну плату мобілізованому педагогу

  • 28.05.2024 17:38

Закон України «Про освіту» є спеціальним законом, який визначає гарантії для педагогічних працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, зокрема на збереження заробітної плати на час проходження військової служби.

На цьому наголосив Хмельницький апеляційний суд у постанові від 7 травня 2024 року у справі № 688/5202/23, в якій мобілізований керівник гуртка за сумісництвом Центру дитячої та юнацької творчості оскаржував припинення нарахування та виплати заробітної плати.

За обставинами справи

Позивач звернувся в суд із позовом про визнання незаконним наказу директора Центру дитячої та юнацької творчості, яким йому припинили нарахування та виплату заробітної плати у зв’язку зі змінами до КЗпП України. Вказував, що з 24 лютого 2022 року його увільнили від роботи зі збереженням місця роботи, посади та середнього заробітку у зв’язку з призовом до ЗСУ за загальною мобілізацією. Проте з 19 липня 2022 року нарахування та виплата заробітної плати була припинена.

Рішення судів

Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області позов задовільнив: визнав протиправним і скасував наказ Центру дитячої та юнацької творчості щодо припинення нарахування та виплати середнього заробітку мобілізованому керівникові гуртка та зобов’язав управління освіти поновити збереження середнього заробітку на період мобілізації під час воєнного стану, провівши нарахування та виплату зарплати з 19 липня 2022 року.

На вказане рішення управління освіти подало апеляційну скаргу та просило його скасувати, аргументувавши тим, що 19 липня 2022 року набрав чинності Закон № 2352-ІХ, яким внесені зміни в частину 3 статті 119 КЗпП України, а саме – що за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, не зберігається середній заробіток за місцем роботи.

Хмельницький апеляційний суд залишив без змін рішення міськрайонного суду, звернувши увагу на те, що з 19 липня 2022 року Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» № 2352-ІХ змінено регулювання трудових відносин осіб, які призвані на військову службу. Зокрема, за ними до дня фактичного звільнення з військової служби зберігається місце роботи й посада, тимчасом як до внесення цих змін зберігався ще і середній заробіток.

Водночас цей закон не вніс змін до Закону України «Про освіту» № 2145-VІІІ, який є спеціальним законом і визначає гарантії для педагогічних працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, зокрема на збереження заробітної плати на час проходження військової служби (частина 2 статті 57, яка діяла до 24 грудня 2023 року).

Читайте також: Судова практика в кримінальних
справах: огляд позицій ККС ВС за квітень 2024 року

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA