ІР-офіс інформує про забезпечення захисту прав автора щодо творів, які перейшли в суспільне надбання, в разі відсутності спадкоємців — PRAVO.UA ІР-офіс інформує про забезпечення захисту прав автора щодо творів, які перейшли в суспільне надбання, в разі відсутності спадкоємців — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ІР-офіс інформує про забезпечення захисту прав автора щодо творів, які перейшли в суспільне надбання, в разі відсутності спадкоємців

ІР-офіс інформує про забезпечення захисту прав автора щодо творів, які перейшли в суспільне надбання, в разі відсутності спадкоємців

  • 12.10.2023 16:31

Кабінет Міністрів України затвердив механізм захисту особистих немайнових прав автора щодо творів, які перейшли у суспільне надбання, в разі відсутності спадкоємців.

Про це повідомляє Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій з посиланням на урядовий документ.

Зокрема, КМУ затвердив Порядок захисту особистих немайнових прав автора щодо творів, які перейшли у суспільне надбання, у разі відсутності спадкоємців.

Згідно з порядком:

  • визначено процедуру подання та розгляду заяви про забезпечення захисту;
  • встановлено вимоги щодо документів, які додаються до заяви;
  • визначено строки її розгляду.

Для захисту особистих немайнових прав автора, твір якого став суспільним надбанням, у разі відсутності спадкоємців фізична або юридична особа може звернутись до Мінекономіки з відповідною заявою. Розглядати цю заяву та готувати експертний висновок щодо наявності або відсутності ознак порушення особистих немайнових прав автора буде ІР-офіс.

Радник директора ІР-офісу Микола Потоцький, коментуючи прийнятий порядок, серед іншого звернув увагу, що положення про захист державою особистих немайнових (або так званих моральних) прав автора щодо творів, які перейшли у суспільне надбання, в разі відсутності спадкоємців є новелою Закону України «Про авторське право і суміжні права», який набрав чинності з 1 січня 2023 року.

За його словами, цим законом передбачено, що особисті немайнові права автора (зокрема, право вимагати збереження цілісності твору, протидіяти перекрученню, спотворенню чи іншій зміні твору, а також будь-якому іншому посяганню на твір, що може заподіяти шкоду честі та репутації автора) діють безстроково, а після смерті автора їх захист забезпечують спадкоємці.

«Закон усуває прогалину, пов’язану з питанням про захист моральних прав щодо творів у суспільному надбанні (строк охорони майнових прав на які сплив) померлого автора, що залишився без спадкоємців, надає можливість захищати зазначені права та визначає уповноваженого суб’єкта, який може здійснити заходи із захисту», — наголосив Микола Потоцький.

Читайте також: Представники ІР-офісу ввійшли до
оновленого складу ради з питань інтелектуальної власності

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA