Єврокомісія пропонує продовжити тимчасовий захист для українців іще на рік — PRAVO.UA Єврокомісія пропонує продовжити тимчасовий захист для українців іще на рік — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Єврокомісія пропонує продовжити тимчасовий захист для українців іще на рік

Єврокомісія пропонує продовжити тимчасовий захист для українців іще на рік

  • 11.06.2024 14:07
ЄС

Європейська комісія запропонувала продовжити тимчасовий захист для осіб, які тікають від російської агресії проти України, ще на один рік — з 5 березня 2025 року до 4 березня 2026 року. Про це повідомляє пресслужба Єврокомісії.

Директива про тимчасовий захист надає негайний захист і доступ до прав в ЄС, включаючи право на проживання, доступ до ринку праці, житло, соціальну допомогу, медичну та іншу допомогу. Вона також допомагає державам-членам впорядковано та ефективно управляти прибуттям мігрантів.


Ukraine Facility Plan:
цифровізація правосуддя
та розвиток ЄСІТС — пріоритетні
напрями ДСА України


ЄС активував Директиву про тимчасовий захист 4 березня 2022 року одностайним рішенням держав-членів, її дію було автоматично продовжено на один рік, а потім продовжено Радою ще на один рік – до 4 березня 2025 року. Наразі майже 4,2 мільйона осіб, переміщених з України, користуються тимчасовим захистом в ЄС, серед яких третина — діти.

«З огляду на продовження російських атак на цивільну та критично важливу інфраструктуру по всій Україні безпечні та довготривалі умови для повернення людей в Україну наразі не створені. Тому Комісія вважає, що причини для тимчасового захисту зберігаються і що його слід продовжити ще на один рік як необхідну і належну відповідь на поточну ситуацію», — сказано в повідомленні Єврокомісії.

Єврокомісія представить пропозицію міністрам на засіданні Ради з питань юстиції та внутрішніх справ 13 червня. Після цього Рада має офіційно схвалити пропозицію.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA