ЄС посилить протидію нелегальному контенту в інтернеті — PRAVO.UA ЄС посилить протидію нелегальному контенту в інтернеті — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ЄС посилить протидію нелегальному контенту в інтернеті

ЄС посилить протидію нелегальному контенту в інтернеті

  • 25.04.2022 11:07

Рада Європейського Союзу (ЄС) та Європейський парламент досягли тимчасової угоди щодо Закону про цифрові послуги (Digital Services Act, DSA).

Цей закон буде спрямований на захист цифрового простору від поширення нелегального контенту та забезпечення захисту основних прав користувачів. «З точки зору амбіцій, характеру суб’єктів регулювання та інноваційного аспекту нагляду, DSA є першим у світі у сфері цифрового регулювання», — наголошується в повідомлені Ради ЄС.

Ключовим принципом DSA є визначення: все те, що є незаконним офлайн, має бути незаконним і в інтернеті.

DSA застосовуватиметься до всіх онлайн-посередників, які надають послуги в ЄС. Запроваджені зобов’язання пропорційні характеру відповідних послуг і пристосовані до кількості користувачів. До дуже великих онлайн-платформ (VLOP) і дуже великих онлайн-пошукових систем (VLOSE) (понад 45 млн активних користувачів з ЄС щомісяця) будуть висуватися більш жорсткі вимоги. Окремо планується врегулювати діяльність маркетплейсів.

Очікується, що нові правила будуть запроваджені з 2024 року і включатимуть, зокрема:

  • заборону реклами, спрямованої на дітей або на основі конфіденційних даних, таких як релігія, стать, раса та політичні погляди. VLOP і VLOSE також повинні будуть запропонувати користувачам систему рекомендації контенту, яка не ґрунтується на їх профілі;
  • дозвіл урядам ЄС вимагати видалення незаконного вмісту, зокрема матеріалів, що пропагують тероризм, сексуальне насильство, ворожі висловлювання та комерційне шахрайство;
  • надання користувачам можливості позначати незаконний вміст, щоб його можна було швидко видалити:
  • маркетплейси повинні будуть збирати та відображати інформацію про продукти та послуги, що продаються, щоб забезпечити належну інформацію для споживачів.

У контексті російської агресії в Україні та особливого впливу на маніпулювання інтернет-інформацією до тексту закону додано нову статтю, яка вводить механізм реагування на кризу. Цей механізм буде використано Єврокомісією за рекомендацією ради національних координаторів цифрових послуг. Це дасть можливість проаналізувати вплив діяльності VLOP і VLOSE на кризу, про яку йдеться, і прийняти рішення про пропорційні та ефективні заходи для дотримання основних прав.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA