Як продати землю не на торгах за наявності переважного права купівлі — пояснює Офіс протидії рейдерству — PRAVO.UA Як продати землю не на торгах за наявності переважного права купівлі — пояснює Офіс протидії рейдерству — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Як продати землю не на торгах за наявності переважного права купівлі — пояснює Офіс протидії рейдерству

Як продати землю не на торгах за наявності переважного права купівлі — пояснює Офіс протидії рейдерству

 • 30.07.2021 11:44

Офіс протидії рейдерству пояснив, які кроки необхідно зробити для продажу сільськогосподарської землі не на земельних торгах за наявності переважного права купівлі.

Зокрема, такому продажу (укладенню та нотаріальному посвідченню договору купівлі-продажу та державній реєстрації переходу права власності від продавця до покупця) будуть передувати кілька нормативного визначених етапів.

Найперше, власник має зареєструвати у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (ДРРП) намір щодо продажу земельної ділянки не пізніше як за 2 місяці до дня укладення договору її купівлі-продажу.

Заява про реєстрацію такого наміру подається нотаріусу, який здійснюватиме нотаріальне посвідчення договору купівлі-продажу:

 • разом із проєктом такого договору;
 • за наявності відкритого розділу у ДРРП з присвоєнням реєстраційного номера земельній ділянці.

Державна реєстрація припинення зазначеного наміру власника сільськогосподарської землі щодо її продажу проводиться без подання відповідної заяви про державну реєстрацію припинення обтяження одночасно з державною реєстрацією:

 • набуття новим власником права власності на таку земельну ділянку;
 • нового наміру цього власника щодо продажу цієї землі.

Нотаріус протягом трьох робочих днів повідомляє (цінним листом з описом вкладень і повідомленням про вручення або особисто під розписку) суб’єктів переважного права про такий намір власника землі.

Читайте також: Набув чинності закон про продаж землі через електронні аукціони

Суб’єкт переважного права вважається повідомленим про зазначений намір власника також у разі:

 1. його відмови отримати повідомлення, про що є відповідна позначка;
 2. якщо повідомлення повернулося до нотаріуса у зв’язку із закінченням встановленого строку зберігання.

У подальшому суб’єкт переважного права купівлі сільськогосподарської землі має повідомити (цінним листом з описом вкладень і повідомленням про вручення або особисто під розписку) нотаріуса про бажання скористатися таким переважним правом.

Нотаріус протягом місяця з дня отримання від суб’єкта переважного права купівлі повідомлення про бажання скористатися цим правом:

 1. за погодженням з продавцем земельної ділянки призначає день і час укладення договору купівлі-продажу;
 2. повідомляє (цінним листом з описом вкладень та повідомлення про вручення) про призначені день і час укладення договору купівлі-продажу суб’єкта переважного права купівлі земельної ділянки, який виявив бажання скористатися таким правом.

Суб’єкт переважного права вважається таким, що відмовився від свого переважного права, якщо протягом місяця з дня, коли він був належним чином повідомлений нотаріусом про намір щодо продажу земельної ділянки не повідомив належним чином нотаріуса про своє бажання скористатися переважним правом, відмовився від укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки, не з’явився для укладення такого договору у день і час, призначені нотаріусом (за умови отримання повідомлення про вручення суб’єкта переважного права повідомлення про призначення дати та часу укладення договору купівлі-продажу або повідомлення про відмову від отримання такого повідомлення або якщо повідомлення повернуте нотаріусу у зв’язку із закінченням встановленого строку зберігання).

Зазначена процедура не поширюється на випадки продажу сільськогосподарської землі:

 • суб’єкту переважного права її купівлі першої черги;
 • суб’єкту переважного права її купівлі другої черги, за умови відсутності суб’єкта такого права купівлі першої черги або у разі надання ним письмової відмови від реалізації свого переважного права;
 • продажу співвласником земельної ділянки окремої частки у праві власності на неї іншому її співвласнику.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA