Григорій Усик назвав виклики, які стоять перед ВРП під час призначення членів ВККС — PRAVO.UA Григорій Усик назвав виклики, які стоять перед ВРП під час призначення членів ВККС — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Григорій Усик назвав виклики, які стоять перед ВРП під час призначення членів ВККС

Григорій Усик назвав виклики, які стоять перед ВРП під час призначення членів ВККС

  • 17.03.2023 18:53

Сьогодні, 17 березня 2023 року, у Вищій раді правосуддя відбувся брифінг голови ВРП Григорія Усика, присвячений викликам та перспективам призначення членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Голова ВРП зауважив, що відновлення роботи ВККС є одним із важливих кроків проведення судової реформи в частині формування доброчесного і високопрофесійного суддівського корпусу, а також одним із завдань, які має виконувати Україна для отримання статусу кандидата в члени Європейського Союзу та члена НАТО.

За словами пана Усика, сьогодні вакантними є понад 2 тисячі посад суддів, і ця кількість збільшується щодня. Також дотепер понад 2 тисячі суддів не пройшли первинне кваліфікаційного оцінювання, а 361 суддя не може здійснювати правосуддя у зв’язку із закінченням п’ятирічного строку призначення.

Зі свого боку, 15 березня ц.р. Конкурсна комісія оголосила результати конкурсу, рекомендувавши Вищій раді правосуддя 32 кандидати на посаду члена ВККС, дотримавшись формально вимог закону щодо рекомендацій щонайменше двох кандидатів на вакантну посаду. Із рекомендованих кандидатів лише 10 обрані з-поміж суддів або суддів у відставці.

Також Григорій Усик навів положення Закону України «Про судоустрій та статус суддів», за якими ВККС набуває повноважності у разі призначення 11 членів, 6 з яких мають бути призначені з-поміж суддів або суддів у відставці.

«За результатами проведення конкурсу Конкурсна комісія повинна надати ВРП перелік кандидатів на кожну вакантну посаду в кількості щонайменше двох з урахуванням пропорційного принципу формування ВККС та умов набуття нею повноважності. Саме так я розумію положення зазначених норм», — зауважив Григорій Усик.

Проте голова ВРП звернув увагу, що однозначної думки з цього питання у членів ВРП немає.

Позиція Конкурсної комісії зводиться до того, що закон не зобов’язує її враховувати пропорційність формування складу ВККС та умов набуття нею повноважності під час проведення конкурсних процедур.

«На мою думку, різне тлумачення закону викликане певними його вадами — він не є чітким, зрозумілим і передбачуваним. І допускає таке різне тлумачення в частині добору і призначення кандидатів на посади членів ВККС», — підкреслив голова ВРП.

За словами пана Усика, ВРП сьогодні стоїть перед викликами:

  • врахування надзвичайної важливості формування повноважного складу ВККС, що є обов’язковою умовою вирішення євроінтеграційних прагнень України та значного дефіциту суддівських кадрів;
  • та врахування нечітких норм закону щодо добору і призначення членів ВККС.

Відповідаючи на запитання журналістів з приводу того, що ж заважає ВРП призначити необхідну кількість членів ВККС з 10 рекомендованих представників суддівського корпусу, голова ВРП зазначив, що головним питанням є те, щоб дотримання процедури не викликало згодом обґрунтованих зауважень щодо повноважності ВККС.

Щодо можливих строків призначення членів ВККС Григорій Усик вказав, що це залежить від багатьох факторів, як-от отримання документів від Конкурсної комісії, проведення автоматизованого розподілу на кожного члена ВРП вивчення матеріалів щодо кандидатів, проведення з ними співбесід тощо.

Пан Усик також зауважив, що ВРП завершує розробку методики з обрання членів ВККС, яка має бути затверджена та оприлюднена.

Що стосується трансляцій співбесід із кандидатами, то, за словами очільника ВРП, вони будуть однозначно проводитися, проте, можливо, не у форматі онлайн. Це питання також обговорюється серед членів ВРП. Основний мотиви публікацій записів співбесід – щоб зменшити можливість кандидатів приготуватись до можливих запитань, які їм можуть бути поставлені.

Також читайте: Члени Конкурсної комісії з добору кандидатів у ВККС розповіли, чому під час добору кандидатів не застосовували «квотного принципу»

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA