прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Група Єрмака - Макфола обговорила з представниками Верховної Ради посилення санкцій проти рф

Група Єрмака – Макфола обговорила з представниками Верховної Ради посилення санкцій проти рф

  • 28.07.2022 17:11
Група Єрмака-Макфола
Фото: https://www.president.gov.ua/

Відбулася зустріч міжнародної робочої групи Єрмака – Макфола щодо санкцій проти росії за участю:

  • керівника Офісу Президента України,
  • міжнародних експертів,
  • керівництва Верховної Ради України,
  • представників депутатських фракцій та груп.

Про це повідомляють пресслужби парламенту та Офісу Президента.

Обговорили, зокрема, роль парламенту в питанні посилення санкційного тиску проти рф та санкційній політиці держави загалом.

Як відомо, міжнародна робоча група щодо санкцій проти росії була створена за ініціативи Президента України Володимира Зеленського. Очолюють групу керівник Офісу Президента Андрій Єрмак та директор Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі (FSI), ексрадник президента США з питань національної безпеки, посол Майкл Макфол.

На початку зустрічі Андрій Єрмак зазначив, що робота групи стимулює розвиток санкційної політики проти країни-агресора — російської федерації. Зокрема, її діяльність вплинула на появу в Сенаті, а потім і в Палаті представників Конгресу США резолюцій із закликом визнати росію державою — спонсором тероризму.

Керівник Офісу Президента також розповів, що Міжнародна група Єрмака – Макфола запропонувала країнам санкційної коаліції запровадити вимогу щодо обов’язкового розкриття інформації стосовно будь-яких ділових контактів із громадянами росії, спільного володіння корпоративними правами та власністю. Проєкт відповідної резолюції вже подано до Конгресу США. Також запропоновано посилити відповідальність — аж до кримінальної — за ухилення від санкцій. Це рішення вже розглядають у ЄС.

«Можливо, такі ініціативи варто передбачити й в українському законодавстві, якщо Верховна Рада вирішить це підтримати», — зазначив Андрій Єрмак.

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук наголосив, що парламент готовий до координації дій щодо посилення санкційної політики стосовно росії.

Представники депутатських фракцій і груп висловили свої пропозиції та ідеї щодо шляхів посилення санкцій та збільшення їх ефективності. Зокрема, було відзначено важливість вторинних санкцій проти держав, фізичних чи юридичних осіб, які сприяють агресії росії або допомагають рф обходити обмеження.

Співголова Міжнародної санкційної групи Майкл Макфол зауважив, що експерти активно працюють над питанням вторинних санкцій і готові до обговорення різних ідей, зокрема з парламентарями.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA