600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Ексміністру інфраструктури України та його заступнику повідомлено про підозру

Ексміністру інфраструктури України та його заступнику повідомлено про підозру

  • 23.02.2023 11:24

22 лютого 2023 року НАБУ і САП повідомили ексміністру інфраструктури України і його колишньому першому заступнику про підозру у зловживаннях, через які держава зазнала збитків на понад 30 млн дол. США.

Дії експосадовців кваліфіковані за ч. 2 ст. 364 КК України.

Мова йде про Андрія Пивоварського, який очолював Мінінфраструктури в 2014–2016 роках. Першим заступником міністра інфраструктури України з 24 грудня 2014 року до 30 грудня 2015 року був Володимир Шульмейстер.

Андрій Пивоварський підтвердив вручення йому підозри.

Водночас в НАБУ та САП уточнили, що оскільки місцеперебування експершого заступника не встановлене, про підозру йому повідомили в порядку ст. 135, ст. 278 КПК України.

За даними слідства, у липні 2015 року тогочасний міністр спільно зі своїм заступником (на той час також головою тарифної ради Мінінфраструктури) забезпечили прийняття наказу, за яким корабельний збір із суден в морському порту Південному разом із ДП «АМПУ» почали стягувати й приватні компанії (у пропорції 50:50). Тоді як за законом стягнення такого збору є виключною прерогативою ДП як користувача акваторії порту, що належить державі.

Слідство також встановило, що наказ ухвалили без належного економічного обґрунтування і всупереч зауваженням департаменту економіки та фінансів Мінінфраструктури та ДП «АМПУ». Водночас одним із бенефіціарних власників згаданих приватних компаній виявилася особа, яку НАБУ і САП підозрюють у корупції в ПАТ «ДПЗКУ» і яка перебуває в розшуку та під санкціями РНБО.

Зі свого боку Андрій Пивоварський прокоментував, що наказ Мінінфраструктури, яким був змінений порядок розподілу коштів корабельного збору, був попередньо погоджений низкою міністерств та відомств, зокрема це питання було розглянуто та підтримано на засіданні Кабінету Міністрів України. Крім того, виданню наказу передувало його обговорення в тарифній раді. Він також додав, що наказ Міністерства, про який йдеться, був завізований Мін’юстом, а значить, і перевірений на відповідність чинному законодавству України. Лише після цього він був зареєстрований і набув чинності.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA