прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ДПС пояснила нюанси взяття на податковий облік нерезидентів

ДПС пояснила нюанси взяття на податковий облік нерезидентів

  • 10.05.2021 13:28

Державна податкова служба оприлюднила інформаційний лист, в якому пояснила особливості виконання нерезидентами обов’язків щодо взяття на податковий облік, а також реєстрації платниками податку на прибуток в Україні з 1 січня 2021 року.

У роз’ясненні розглянуті зміни до Податкового кодексу України, які стосуються взяття на облік у контролювальних органах як платників податків іноземних юридичних компаній, організацій, які провадять в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, зокрема постійні представництва, а також їх реєстрації платниками податку на прибуток підприємств у випадках, визначених Кодексом.

Головна новація, що діє з 1 січня 2021 року, – це імперативна вимога до нерезидентів (іноземних юридичних компаній, організацій) стати на облік у контролювальних органах.

Нерезидентами вважаються:

  • іноземні компанії, організації, утворені відповідно до законодавства інших держав,
  • їх зареєстровані (акредитовані або легалізовані) відповідно до законодавства України філії, представництва та інші відокремлені підрозділи з місцем розташування на території України.

Представництво іноземного суб’єкта господарської діяльності – це установа або особа, яка представляє інтереси іноземного суб’єкта господарської діяльності в Україні та має на це належним чином оформлені відповідні повноваження.

Сама собою процедура взяття на облік в податкових органах ще не визначає обов’язків платника податків – нерезидента зі сплати конкретного податку (платежу). Для того щоб певний суб’єкт визначався як платник податку на прибуток підприємств з усіма правами та обов’язками, має бути виконано відповідні реєстраційні процедури, якщо для цього є підстави, визначені Кодексом.

Починаючи з 1 січня 2021 року платниками податку на прибуток підприємств – нерезидентами визнаються:

  • юридичні особи, які утворені в будь-якій організаційно-правовій формі та отримують доходи з джерелом походження з України, за винятком установ та організацій, що мають дипломатичні привілеї або імунітет згідно з міжнародними договорами України;
  • нерезиденти, які провадять господарську діяльність на території України через постійне представництво та/або отримують доходи із джерелом походження з України, та інші нерезиденти, на яких покладено обов’язок сплачувати податок у порядку, встановленому розділом ІІІ Кодексу.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA