600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ДПС пояснила, як визначити базу для нарахування збору з декларування валютних цінностей

ДПС пояснила, як визначити базу для нарахування збору з декларування валютних цінностей

  • 11.08.2021 11:28

ДПС нагадує, що об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути визначені підпунктами 14.1.280 і 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 ПКУ активи фізичної особи, які:

  • належать декларанту на праві власності (зокрема на праві спільної часткової або спільної сумісної власності),
  • розташовані (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації,
  • зокрема валютні цінності (банківські метали, крім тих, що не розміщені на рахунках, національна валюта (гривня) та іноземна валюта, крім коштів у готівковій формі, та права грошової вимоги (у тому числі депозит (вклад), кошти, позичені третім особам за договором позики), оформлені у письмовій формі з юридичною особою або нотаріально посвідчені у разі виникнення права вимоги декларанта до іншої фізичної особи.

Для об’єктів декларування, визначених підпунктом «а» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ базою для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування є:

  • грошова вартість відповідного об’єкта декларування,
  • номінальна вартість грошової вимоги, зокрема за позиками, наданими третім особам.

У разі якщо таку грошову вартість визначено в іноземній валюті, вартість таких валютних цінностей зазначається у гривні за офіційним курсом національної валюти до відповідного виду валютних цінностей, визначеним Національним банком України  станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

У разі якщо таку грошову вартість визначено у вигляді банківських металів, вартість банківських металів зазначається з огляду на масу та облікову ціну банківських металів, розраховану НБУ станом на дату подання декларантом одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Декларант зобов’язаний документально підтвердити грошову вартість таких об’єктів для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування шляхом додання до одноразової (спеціальної) добровільної декларації засвідчених належним чином копій документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування.

Читайте також актуальні матеріали щодо добровільного декларування:

Кошти в готівковій формі не є об’єктами добровільного декларування – пояснення ДПС

Визначено порядок відкриття рахунку для проведення добровільного декларування

Хто зможе скористатись правом на добровільне декларування доходів

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA