Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 25–28 серпня — PRAVO.UA Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 25–28 серпня — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 25–28 серпня

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 25–28 серпня

  • 30.08.2021 13:52

1. ВРП внесе Президентові України подання про призначення шістьох суддів до адміністративних та господарських судів

26 серпня 2021 року Вища рада правосуддя прийняла рішення внести Президентові України подання про призначення на посади до місцевих судів:

ЗЛЕПКА Назара Івановича – на посаду судді Господарського суду Луганської області;

ЛОБОДИ Тетяни Олександрівни – на посаду судді Господарського суду Донецької області;

СКУПІНСЬКОЇ Олени Вадимівни – на посаду судді Одеського окружного адміністративного суду;

НАУМЕНКА Вячеслава Вікторовича – на посаду судді Кіровоградського окружного адміністративного суду;

ВИНОГРАДОВОЇ Дар’ї Олександрівни – на посаду судді Чернігівського окружного адміністративного суду;

ДУБІНОЇ Марії Миколаївни – на посаду судді Окружного адміністративного суду міста Києва.

2. Звільнено 11 суддів за загальними обставинами

26 серпня 2021 року Вища рада правосуддя розглянула матеріали щодо звільнення суддів з посад за загальними обставинами, а саме у зв’язку з поданням заяв про відставку та за власним бажанням.

ВРП ухвалила звільнити у зв’язку з поданням заяв про відставку 10 суддів:

Грубіян Любов Іванівну – з посади судді Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області;

Франовську Катерину Сергіївну – з посади судді Сьомого апеляційного адміністративного суду;

Папоян Вікторію Вікторівну – з посади судді Донецького апеляційного суду;

Антонова Андрія Анатолійовича – з посади судді Чутівського районного суду Полтавської області;

Якименко Лілію Олександрівну – з посади судді Дергачівського районного суду Харківської області;

Дучал Наталю Миколаївну – з посади судді Східного апеляційного господарського суду;

Савченка Ігоря Борисовича – з посади судді Харківського апеляційного суду;

Данилову Мальвіну Володимирівну – з посади судді Господарського суду міста Києва;

Іванову Ірину Віталіївну – з посади судді Київського апеляційного суду;

Соболєва Євгена Олеговича – з посади судді Біловодського районного суду Луганської області.

Також Вища рада правосуддя ухвалила звільнити у зв’язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням Бугайченко Тетяну Анатоліївну з посади судді Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області.

3. Продовжено строк відрядження трьох суддів до Подільського районного суду міста Києва

26 серпня 2021 року ВРП вирішила продовжити на один рік строк відрядження трьох суддів шляхом тимчасового переведення до Подільського районного суду міста Києва, а саме:

судді Козелецького районного суду Чернігівської області АНОХІНА Андрія Миколайовича;

судді Амур-Нижньодніпровського районного суду міста Дніпропетровська СКРИПНИК Оксани Григорівни;

судді Рівненського міського суду Рівненської області ГОЛОВЧАКА Мар’яна Михайловича.

4. ВРП відреагувала на повідомлення судді Дзержинського районного суду міста Харкова про втручання в його професійну діяльність

ВРП дійшла висновку про наявність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя за фактами, про які повідомив суддя Дзержинського районного суду міста Харкова Ігор Семіряд.

Як поінформував суддя, відповідач у справі разом із клопотанням про залишення позову без розгляду надіслав ксерокопії двох грошових купюр номіналом по 100 доларів США. Крім того, в клопотанні було вказано, що після винесення ухвали про залишення без розгляду або закриття провадження судді надійде «ще такий подарунок».

5. Лариса Швецова: “Медіація – перспективний спосіб вирішення конфліктів”

Активне впровадження медіації позитивно вплине на роботу судової системи. В Україні наявні всі умови для широкого застосування процедури позасудового вирішення спорів. Використання медіації дасть змогу зменшити навантаження суддів, скоротити фінансові витрати, більш конструктивно налаштувати сторони спору. Про це член ВРП Лариса Швецова сказала під час VI Міжнародного форуму «Медіація і право», який відбувся в Одесі.

Лариса Швецова зауважила, що наразі в судах не вистачає 30 відсотків суддів. Кадровий дефіцит призводить до суттєвого збільшення навантаження суддів, негативно впливає на оперативність та якість розгляду справ, а також на кількість невирішених спорів. Тож за нинішніх реалій, на переконання члена ВРП, медіація є найбільш позитивним та оперативним способом вирішення конфліктів. І пропагувати її мають не лише адвокати, а й судді.

В Україні досі триває процес законодавчого унормування медіації. Внесений урядом проєкт Закону України «Про медіацію» ухвалено тільки в першому читанні. 25 червня 2021 року Комітет Верховної Ради України з питань правової політики рекомендував парламенту прийняти законопроєкт у другому читанні в редакції Комітету.

У рамках Ради Європи основні документи щодо медіації прийнято у формі Рекомендацій Комітету Міністрів державам-членам та Керівних принципів щодо виконання цих рекомендацій.

6. Розпочалася процедура відрядження суддів до двох судів

Вища рада правосуддя відповідно до рішень від 26 серпня 2021 року № 1879/0/15-21 та № 1880/0/15-21 та оголошує про початок процедури відрядження суддів до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя, а саме до:

Васильківського районного суду Дніпропетровської області – 1 судді;

Лугинського районного суду Житомирської області – 1 судді.

7. Продовжено строк надання суддями згоди на відрядження до двох судів

Вища рада правосуддя відповідно до рішень від 26 серпня 2021 року № 1881/0/15-21 та № 1882/0/15-21 продовжила строк надання суддями згоди на відрядження до Міжгірського районного суду Закарпатської області – до 6 вересня 2021 року та Сєвєродонецького міського суду Луганської області – до 3 вересня 2021 року.

8. Олег Прудивус: “Усі гілки влади мають діяти більш рішуче задля вирішення питання належного фінансування оплати праці працівників апаратів судів”

На цьому наголосив член ВРП Олег Прудивус під час чергового засідання робочої групи з питань забезпечення належного фінансування судової влади в Україні, створеної в Комітеті ВРУ з питань правової політики.

Олег Прудивус зазначив, що ВРП активно працює над вирішенням вказаної проблеми, зокрема Рада взяла участь у розробленні законопроєкту щодо внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» з метою визначення схеми посадових окладів працівників судів та органів судової влади.

Законопроєктом пропонується визначити посадовий оклад працівників апаратів судів з урахуванням інстанції суду у відсотковому співвідношенні з посадовим окладом судді та із застосуванням регіонального коефіцієнта, аналогічного тому, що застосовується до суддівської винагороди.

Відповідно до документа мінімальний посадовий оклад працівника апарату місцевого загального суду має бути визначено в розмірі 20 % від посадового окладу судді місцевого суду.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA