У ВРП розповіли, як визначатиметься посадовий оклад працівників апаратів судів у новому законопроєкті — PRAVO.UA У ВРП розповіли, як визначатиметься посадовий оклад працівників апаратів судів у новому законопроєкті — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » У ВРП розповіли, як визначатиметься посадовий оклад працівників апаратів судів у новому законопроєкті

У ВРП розповіли, як визначатиметься посадовий оклад працівників апаратів судів у новому законопроєкті

  • 30.08.2021 12:15

27 серпня 2021 року учасники робочої групи з питань забезпечення належного фінансування судової влади в Україні продовжили обговорення нагальних питань судової влади.

Зокрема, член Вищої ради правосуддя Олег Прудивус зазначив, що заробітну плату працівників системи судової влади має бути визначено законом так, як наразі закріплено суддівську винагороду, і вона повинна бути пропорційною до такої винагороди.

Для цього розробляється законопроєкт щодо внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» із метою визначення схеми посадових окладів працівників судів та органів судової влади.

Законопроєктом пропонується визначити посадовий оклад працівників апаратів судів:

  • з урахуванням інстанції суду у відсотковому співвідношенні до посадового окладу судді,
  • із застосуванням регіонального коефіцієнта, аналогічно тому, що застосовується до суддівської винагороди.

Відповідно до документа мінімальний посадовий оклад працівника апарату місцевого загального суду має бути визначений у розмірі 20 % від посадового окладу судді місцевого суду.

Для визначення мінімального розміру посадового окладу працівників інших судів, органів та установ системи правосуддя пропонується застосувати підвищувальні коефіцієнти відносно мінімального посадового окладу працівника апарату місцевого загального суду. А також пропорційне коефіцієнтне підвищення розмірів посадових окладів інших працівників в межах самого суду, органу та установи системи правосуддя.

Законопроєкт уже погоджено з Радою суддів України, Державною судовою адміністрацією України, Верховним Судом, Вищим антикорупційним судом.

Планується, що до наступного засідання робочої групи головні розпорядники коштів судової влади нададуть розрахунки щодо загального обсягу видатків із державного бюджету з урахуванням положень законопроєкту для винесення на обговорення на черговій сесії Верховної Ради України.

Натомість у ДСА зазначають, що Закон № 1558-IX про збільшення видатків на правосуддя дав змогу забезпечити середній рівень заробітної плати працівників апаратів судів у розмірі 10 859 гривень з урахуванням стимулювальних виплат у розмірі 20 % посадового окладу.

Наразі дефіцит фонду оплати праці становить 244,2 млн гривень.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA