Адвокату у справі «Золотой Мандарин Ойл» запобіжний захід залишено без змін — PRAVO.UA Адвокату у справі «Золотой Мандарин Ойл» запобіжний захід залишено без змін — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Адвокату у справі «Золотой Мандарин Ойл» запобіжний захід залишено без змін

Адвокату у справі «Золотой Мандарин Ойл» запобіжний захід залишено без змін

  • 09.12.2021 09:16

8 грудня 2021 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду задовольнила клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Апеляція ВАКС закрила апеляційне провадження за апеляційною скаргою сторони захисту на запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Цей запобіжний захід було обрано слідчим суддею ВАКС одній із підозрюваних у справі щодо заволодіння та легалізації понад 54,179 млн гривень державних коштів. А саме адвокату, яка, крім того, є довіреною особою колишнього народного депутата.

Щодо матеріалів справи

12 жовтня 2020 року слідчий суддя ВАКС обрав для підозрюваної запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Оскільки вказана особа перебуває у міжнародному розшуку, запобіжний захід їй було обрано в порядку ч. 6 ст. 193.

Не погоджуючись з вказаним рішенням суду, сторона захисту в жовтні минулого року оскаржила його в суді апеляційної інстанції.

Колегія суддів Апеляційної палати ВАКС, заслухавши доводи сторін, погодилася з доводами прокурора про те, що рішення про обрання запобіжного заходу особі, яка перебуває у міжнародному розшуку, прийняте в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України, згідно з чч. 1, 2 ст. 309 КПК України не підлягає апеляційному оскарженню.

Суд задовольнив клопотання прокурора САП та своїм рішенням закрив апеляційне провадження сторони захисту в інтересах вказаної підозрюваної.

У вересні 2013 року представник товариства «Золотой Мандарин Ойл», підконтрольного колишньому народному депутату України та за його безпосередньою вказівкою, підготував та надіслав до Європейського суду з прав людини заяву про стягнення з державного бюджету України 54,179 млн гривень як невиплаченої заборгованості із боку ПАТ «Київенерго» перед підприємством щодо зберігання мазуту, яке нібито з 2009 року органами виконавчої служби не виконувалося.

Проте слідством було встановлено, що, попри рішення суду на свою користь, «Золотой Мандарин Ойл» не звертався до виконавчої служби за його реалізацією. Однак про цей факт Європейський суд не повідомив.

Крім того, було приховано і факт відступлення права вимоги до ПАТ «Київенерго» на користь іншої приватної компанії. Також афільованої з одним із організаторів схеми, що сталося за пів року до звернення до ЄСПЛ.

Версія слідства

Надалі, за версією слідства, для скерування справи в Європейський суд організатори злочину домовилися з керівництвом Міністерства юстиції України, за сприяння якого урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору, на підставі якої зобов’язався сплатити на користь «Золотого Мандарину Ойл» 54,179 млн гривень із державного бюджету України за зобов’язаннями, які виникли між двома приватними юридичними особами.

На підставі чого у лютому 2016 року Міністерством юстиції України було перераховано вказану суму коштів.

Досудове розслідування у цьому провадженні наразі зупинено у зв’язку із розшуком двох підозрюваних осіб та виконанням процесуальних дій в межах міжнародного співробітництва.

Читайте також: Велика Палата ВС закрила провадження у справі «Золотой Мандарин Ойл».

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA