Зміни поколінь в юридичних компаніях - це проблема чи шанс - учасники PLS 2021 — PRAVO.UA Зміни поколінь в юридичних компаніях - це проблема чи шанс - учасники PLS 2021 — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Зміни поколінь в юридичних компаніях - це проблема чи шанс - учасники PLS 2021

Зміни поколінь в юридичних компаніях – це проблема чи шанс – учасники PLS 2021

  • 16.12.2021 20:31

Остання сесія першого дня IX Міжнародного форуму просування юридичних послуг (PLS 2021) була присвячена обговоренню проблемних питань зміни поколінь в юридичних компаніях.

Модератором профільної сесії став Рустам Колесник, шеф-редактор газети «Юридична практика». Він наголосив, що для втримання лідерства в юридичному бізнесі необхідно пожертвувати важливими речами – своїм часом і сім’єю.

Під час жвавої, а подекуди сатиричної дискусії учасники поділилися власним досвідом побудови партнерських відносин у компаніях.

Не треба бути багатим, треба бути щасливим

Сергій Козьяков, партнер АО «Сергій Козьяков та Партнери», розповів, що у великих компаній більше тенденцій до створення коаліцій. Тому досить часто спостерігається поділ таких компаній. Саме так і було створено АО «Сергій Козьяков та Партнери». Це цілком закономірний процес, щоправда, зараз хвилю зміни поколінь трішки збила пандемія. Я намагаюся набагато менше часу приділяти юридичному бізнесу, фактично це десь 15% часу. Багато часу приділяю викладанню. І це велике задоволення. Головне, що я зрозумів:

я не хочу бути багатим, я хочу бути забезпеченим і щасливим, – наголошує спікер.

Жорстка структура?

Михайло Ілляшев, керуючий партнер ЮФ «Ілляшев та Партнери», зауважив, що в професійній спільноті існує не дуже правильне сприйняття структури цієї фірми. У фірмі відсутнє монолітне керування. Ми просто єдина компанія в Україні, в якій всі партнери зробили фінансові вкладення.

Поки ти чимось не ризикнув, ти не партнер, – вважає спікер.

Усі партнери зробили ставку на цю юридичну фірму. Питання зміни поколінь в Україні назріло, оскільки є юридичні фірми, яким понад 25 років. Доповідач підкреслив, що під час призначення партнерів у ЮФ «Ілляшев та Партнери» керуються вже іншими принципами, ніж 25 років. На думку спікера, зараз потрібно виростити нове покоління, яке і буде новим співвласником. Майбутнє – це не сучасні партнери, це молоді юристи. А взагалі, кожна юридична фірма йде своїм шляхом. Молодий юрист повинен обрати фірму, в якій йому буде комфортно, де атмосфера буде до душі.

Для керуючого партнера ж головне – зберігати самокритику.

Кузня кадрів

Керуюча партнерка ЮК ILF Тетяна Гавриш вважає, що партнерство в юридичному бізнесі – це таке саме партнерство, як і будь-яке інше. Гроші, за її словами, – це не головне. Партнерство – це про людське. Спікерка розповіла, що в компанії фактично вже відбулася зміна поколінь. Під час цього процесу вона викупила частки в 16 акціонерів. За словами пані Гавриш, вона починала розбудовувати партнерські відносини з Амінат Сулеймановою. Проте професійне партнерство не склалося, оскільки вона як керівник вимагала повної віддачі 24/7. А загалом пані Тетяна підсумувала, що всі розставання з партнерами – це бажання зростати та розвиватися. Ще одна причина полягає в ціннісних розбіжностях.

Сімейна компанія

За словами Амінат Сулейманової, керуючої партнерки ЮФ AGA Partners, їй вдалося реалізувати концепцію сімейної компанії. Хоча був і досвід роботи у великій фірмі. Пані Амінат зазначила, що злиття пропонували від самого першого року діяльності фірми. Розмови про партнерство завжди велися. “Партнери колись починали юристами в моїй фірмі. Коли я зрозуміла, що ці юристи ні в чому мені не поступаються, я прийняла рішення запропонувати їм партнерські відносини, – розповіла спікерка. – Була також спроба розширитися та додати практик – це ідея, яка цікавила завжди. В Avellum було побудовано рівноцінне партнерство. Під час об’єднання ми поставили перед собою певні бізнес-цілі. Коли ми їх не досягли у визначені строки, прийшло усвідомлення, що сенсу в цьому союзі немає. Саме тому ми всі повернулися в стан, із якого починали”.

Велика фірма – це завжди багато конфліктів інтересів та складність процесів, тому сімейна концепція нам ближча.

Гроші все-таки мають значення

Член-кореспондент НАПрН України, директор КРЦ НАПрН України, професор, д.ю.н., заслужений юрист України Олексій Кот розповів про свій шлях і про те, як він вирішує питання добору молодих кадрів. Насамперед промовець наголосив на тому, що юридичний бізнес – це все одно бізнес: ” Основне питання: чи ми можемо ефективно заробляти кошти протягом тривалого часу? Фактично ми продаємо свій час за гроші. Звісно, гроші – це не самоціль. Я особисто шукав рух уперед. Я хотів приймати рішення. Коли я зрозумів, що це в наявному форматі неможливо, я пішов із фірми. Щодо добору працівників особисто я керуюся таким принципом:

підбирай співробітників, схожих на себе”.

Династії в юридичному бізнесі

З Ярославом Романчуком, керуючим партнером Юридичної групи EUCON, обговорили спосіб побудови юридичного бізнесу за династійним принципом. Наразі один із закордонних офісів фірми очолює його син. Хоча, за словами спікера, спочатку таких планів не було. Просто у 2005 році відбулося перше міжнародне злиття фірми з польськими партнерами. На той момент було 3 партнери. Син після навчання поїхав працювати в польський офіс. Основним бажанням пана Ярослава було, щоб син навчився приймати рішення самостійно. Коли з’явилася можливість очолити польський офіс, син захотів спробувати. Ми з колишніми партнерами вирішили дати йому такий шанс, оскільки він вміє продавати послуги та вміє комунікувати. Але в будь-якому разі важливе значення буде мати його здатність до управління компанією. У нас цьому, на жаль, не вчать, цьому необхідно вчитися на практиці.

Повне перезавантаження

Голова Оболонської районної державної адміністрації м. Києва і колишній засновник Mitrax вразив присутніх зізнанням про те, що після його переходу на державну службу, фірма стала сильнішою. Відбулося повне перезавантаження всієї структури, відшарувалася третина фірми. Але фактично це дало змогу набрати нових, якісно інших людей.

Принципи формування команд:

  • масштаб проєкту,
  • справедливий розподіл ресурсів,
  • особистісна сумісність.

Але головне – це  розуміти та поважати своїх партнерів, підсумував спікер.

На завершення сесії Рустам Колесник навів дані щодо ТОП-50 юридичних фірм за роком заснування.

Зокрема, 10% фірм, які потрапили в ТОП-50, були створені у 2017 році та пізніше. Водночас 21,4% фірм було засновано у 1990–1996 роках.

За віком більш ніж половина керуючих партнерів досягли 36–45 років, а середній вік керуючих партнерів – 30 років.

Також учасники панельної дискусії поділися думками щодо свого розуміння щастя в професії та в житті.

Фоторепортаж із сесії дивіться тут.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA