Як стати лідером ринку і втримати лідерство: ділилися експерти PLS 2021 — PRAVO.UA Як стати лідером ринку і втримати лідерство: ділилися експерти PLS 2021 — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Як стати лідером ринку і втримати лідерство: ділилися експерти PLS 2021

Як стати лідером ринку і втримати лідерство: ділилися експерти PLS 2021

  • 16.12.2021 18:38

Роботу IX Міжнародного форуму просування юридичних послуг (PLS 2021), який сьогодні та завтра проходить у Києві, продовжила сесія «Лідерство у професії: до чого прагнуть на вершині». Спікери обговорювали, як стати лідером ринку і як ним залишатися.

Модерував сесію Сергій Боярчуков, керуючий партнер ЮК «Алєксєєв, Боярчуков та Партнери».

Зокрема, він підкреслив, що сьогодні в спільноті адвокатів та арбітражних керуючих активно дискутується тема додержання етичних норм. Але це питання справді цікавить тих колег, які вже перебувають на вершині.

«Самі думки та мрії про етику доступні лише тим, хто перебуває на вершині. Всі інші не звертають уваги на ці питання. Вони просто зайняті своїми містечковими справами», — зауважив Сергій Боярчуков.

Успіх залежить від результату

Складові частини успіху лідерства як для клієнта, так і в адвокатській спільноті назвав партнер EQUITY Олександр Лисак. Зокрема, за словами спікера, успіх юриста залежить від результату його діяльності. Він підкреслив, що в адвоката завжди будуть клієнти, якщо вони бачитимуть його результати.

«Результат – це твоя реклама, твої можливості, знання та професіоналізм. І головне – необхідно ділитися своїми результатами з колегами. Лідером можна стати лише тоді, коли в тебе з’явиться результат», — зауважив Олександр Лисак.

Також спікер наголосив, що розвиток адвокатури буде тільки тоді, коли буде конкуренція результату. Щоб досягти успіху та стати лідером, Олександр Лисак радить:

  • удосконалювати себе щодня,
  • знайомитись із судовою практикою,
  • підвищувати кваліфікацію,
  • показувати свої результати.

«Сьогодні запит є лише на професіонала. Тобто тільки професіонал може надати якісні юридичні послуги», — констатував пан Лисак.

Регіональні переваги

Тему лідерства продовжив керуючий партнер ЮФ «Юрлайн» Володимир Зубар. Зокрема, спікер розкрив аспекти лідерства в регіональній компанії.

«Сьогодні немає чіткого розподілу регіонального та національного ринку. Займаючи своє місце в регіоні, ми бачимо свої переваги. Багато проєктів реалізується не через Київ, а через інші центри. Регіональність – це специфічна характеристика нашого ринку», — підкреслив пан Зубар.

Також він звернув увагу, що розвиток технологій сьогодні дає змогу компанії з регіону представляти інтереси клієнтів по всій Україні і не тільки. Зокрема, брати участь у судових процесах дистанційно.

Окрім того, до значних успіхів веде спільна робота юристів із кримінального процесу та юристів, які спеціалізуються на галузях економіки.

Що стосується питання етики, то, за словами пана Зубара, це не лише питання морально-етичного характеру. Це більше питання ведення бізнесу. Адже що складнішими є бізнес-завдання, то більше робота керуючого партнера полягає в прийнятті правильних рішень із точки зору взаємодії з клієнтом, опонентами та іншими особами.

«Помилка етичного характеру може набагато більше коштувати компанії, ніж тактична помилка в процесі», — констатував Володимир Зубар.

Нове покоління

Юрій Петренко, керуючий партнер ADER HABER, зазначив, що нові зірки в юркомпаніях – це юридичний феномен, без якого не буде розвитку. Так, керівники юркомпаній ставлять собі два запитання: «Де знайти хорошого юриста?» та «Де знайти багатих клієнтів?». У зв’язку з цим Юрій зауважив, що сьогодні клієнтам дуже приємно спілкуватися з молодими юристами – професіоналами. Тож на становлення нових зірок впливають і самі клієнти.

«Зірки нам потрібні для розвитку юркомпанії, як потенційні партнери чи керуючі партнери», — підкреслив пан Петренко.

Найбільш банальним способом пошуку нових кадрів Юрій Петренко назвав рекрутингові агентства. В очолюваній ним фірмі більше віддають перевагу молодим юристам, які самі звернулися та заявили про готовність працювати у фірмі.

«Відкрито вакансії на інтернет-ресурсах та є інтерес до них шукачів. Я вважаю, що це потенційні зірки», — зазначив Юрій Петренко.

Також, за його словами, важливими є рекомендації викладачів університетів.

Спікер назвав дуже небезпечним джерелом нових кадрів для компанії дітей друзів чи клієнтів.

Трансформація юриста

Про потенційні бар’єри на шляху від державної служби до приватного юридичного бізнесу в своїй доповіді розповів Олег Валендюк, керуючий партнер Benchers. Зокрема, пан Валендюк зауважив, що головне – зробити вибір виважено та свідомо.

«Важливо визначити свою ціль і розуміти шлях, яким необхідно пройти», — підкреслив Олег Валендюк.

Серед складнощів, які виникають під час переходу з державної служби в приватний бізнес, спікер назвав:

  • вихід із зони комфорту (необхідна чітка мотивація такого кроку, усвідомлення адаптаційних проблем та розуміння того, як усе організувати);
  • готовність до коригування світогляду, правових поглядів та психології;
  • зміну ставлення до потенційних клієнтів та інших адвокатів.

«Після багатьох років роботи в правоохоронних органах у багатьох моїх колег сформувався обвинувальний ухил у правосприйнятті. І його вирівнювання до об’єктивного – це перший крок для адаптації в нових умовах», — констатував Олег Валендюк.

Складові частини лідерства

Завершилася сесія виступом партнера Barristers Іллі Новікова, який серед іншого назвав головні характеристики лідера на юридичному ринку.

«Лідерство складається з двох частин — це успіх та щедрість», — підкреслив пан Новіков.

Водночас ідеться про те, що успіх має не разовий характер. Друга складова частина – це готовність ділитися з колегами своїм успіхом.

«Лідер, який має чим поділитися та готовий це зробити, – надбання нашої професії», — зауважив Ілля Новіков.

Ці слова підтвердив і модератор сесії Сергій Боярчуков, відповідаючи на запитання Іллі Новікова про формулу лідерства.

«Відкритість, цілісність та чесність», — назвав головні риси лідера Сергій Боярчуков.

Дивіться фоторепортаж.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA