Збитки, завдані підприємству збільшенням заробітної плати, — висновок КГС ВС — PRAVO.UA Збитки, завдані підприємству збільшенням заробітної плати, — висновок КГС ВС — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Збитки, завдані підприємству збільшенням заробітної плати, — висновок КГС ВС

Збитки, завдані підприємству збільшенням заробітної плати, — висновок КГС ВС

  • 31.05.2023 17:35

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду залишив без змін рішення щодо стягнення з директора господарського товариства збитків, завданих ТОВ шляхом виплати собі заробітної плати в більшому розмірі, ніж це визначено штатним розписом.

Постанова КГС ВС від 17 травня 2023 року у справі № 914/3433/21.

Обставини справи

Господарське товариство просило суд стягнути з колишнього директора товариства понад 264 тис. грн збитків. На обґрунтування позову зазначало, що в період перебування на посаді відповідач нараховував та виплачував собі щомісячну винагороду в необґрунтовано завищеному розмірі. Розмір виплаченої винагороди перевищував розмір винагороди, який встановлено штатним розписом товариства, затвердженим рішенням єдиного учасника товариства.

Господарський суд, рішення якого залишив без змін апеляційний господарський суд, позов задовільнив у повному обсязі.

Залишаючи їх без змін, КГС ВС зазначив, що суди попередніх інстанцій встановили, що директор товариства 22 травня 2020 року видав наказ про те, що він розпочинає виконання обов’язків директора товариства «з оплатою згідно зі штатним розписом». Відповідно до цього штатного розпису в товаристві існувала посада директора з посадовим окладом 13 тис. грн. Однак після вступу на посаду директора товариства він цього самого дня своїм наказом затвердив новий штатний розпис товариства. Місячний фонд заробітної плати товариства зазнав змін за рахунок збільшення посадового окладу, зокрема, його директора – з 13 до 32 тис. грн.

Висновок ВС

Згідно з абз. 1 ч. 3 ст. 64 ГК України підприємство серед іншого самостійно встановлює свій штатний розпис. Відповідно до статуту товариства його директор подає загальним зборам учасників на затвердження штатний розпис товариства. Втім, у матеріалах справи немає письмового рішення єдиного учасника товариства про встановлення відповідачеві місячного посадового окладу в розмірі 32 тис. грн або затвердження штатного розпису товариства з таким посадовим окладом директора товариства.

КГС ВС вказав на обґрунтованість висновку судів, що директор товариства на підставі ч. 5 ст. 65 ГК України, чч. 1–3 ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», а також положень статуту товариства несе відповідальність перед товариством за збитки, завдані товариству своїми винними діями або бездіяльністю, – за правильність нарахування та виплати заробітної плати.

Також читайте: У БЕБ працюють над створенням програмного продукту, який передбачає доступ до всіх державних баз даних, реєстрів, масивів інформації — Данило Жвалюк

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA