Запрацював е-сервіс захисту громадян, які інвестували в будівництво житла — PRAVO.UA Запрацював е-сервіс захисту громадян, які інвестували в будівництво житла — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Запрацював е-сервіс захисту громадян, які інвестували в будівництво житла

Запрацював е-сервіс захисту громадян, які інвестували в будівництво житла

  • 20.06.2023 13:58

В Єдиній державній системі у сфері будівництва з’явився новий сервіс, який дасть змогу подавати документи для державної реєстрації речових прав на майбутні об’єкти нерухомості (квартири, гаражні бокси, інші житлові приміщення). Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Реєстрацію речових прав на об’єкти, що перебувають на етапі будівництва або будуть збудовані в майбутньому, здійснюють замовники будівництва (забудовники). Завдяки цьому рішенню громадяни зможуть ще до здачі об’єкта в експлуатацію зареєструвати свої речові права на житло шляхом безпосередньої купівлі нерухомості у замовника та перереєстрації речових прав.

Наразі громадяни вимушені переважно укладати із забудовниками попередній договір купівлі-продажу нерухомості або угоду про наміри, згідно з якими покупець нерухомості погоджується придбати майно, а продавець – продати житло саме цій особі.

Однак на основі таких угод не виникає право власності на житло. Вони лиш слугують своєрідною підготовкою до укладання основної угоди з купівлі-продажу нерухомості. Вона укладається уже після здачі об’єкта в експлуатацію.

Іншою перевагою механізму є те, що після реєстрації покупцем речових прав на майбутню квартиру забудовник не може без погодження з власником змінювати технічні характеристики квартири.

Наявність у замовника речових прав на нерухомість буде чітким доказом, що саме забудовник є власником об’єкта і першим продавцем нерухомості. Це дасть змогу уникнути проблеми подвійних продажів квартир, коли недобросовісні забудовники, не маючи речових прав, продавали одну і ту саму квартиру декільком особам.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA