Відновлення декларування: в Києві обговорили особливості подання декларацій з урахуванням законодавчих змін та правові наслідки їх неподання — PRAVO.UA Відновлення декларування: в Києві обговорили особливості подання декларацій з урахуванням законодавчих змін та правові наслідки їх неподання — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Відновлення декларування: в Києві обговорили особливості подання декларацій з урахуванням законодавчих змін та правові наслідки їх неподання

Відновлення декларування: в Києві обговорили особливості подання декларацій з урахуванням законодавчих змін та правові наслідки їх неподання

  • 07.12.2023 17:27

Нюансам декларування та останнім законодавчим змінам щодо цього процесу був присвячений семінар «Подання е-декларацій за 2021–2022 роки: покрокова інструкція», який сьогодні, 7 грудня 2023 року, відбувся в Києві.

Захід організовано видавництвом «Юридична практика» спільно з генеральним партнером ZP Law office of Zoriana Pelekh для представників державних органів і посадовців, посади яких передбачають зайняття відповідального та особливо відповідального становища, а також представників установ, посади яких мають підвищений корупційний ризик.

Модерувала захід Зоряна Пелех, засновниця ZP Law office of Zoriana Pelekh, яка, відкриваючи роботу семінару, підкреслила його просвітницьку мету задля підтримки Антикорупційної стратегії України та підвищення обізнаності щодо правил і повноти заповнення е-декларацій.

«Електронне декларування – це насамперед про відповідальність не тільки перед державою та суспільність, а про відповідальність перед собою і перед близькими, адже ми всі хочемо, щоб наші діти жили в успішній країні!» — наголосила Зоряна Пелех.

Практичним досвідом та тонкощами декларування з учасниками семінару поділилася Катерина Шевченко, керівник уповноваженого підрозділу з питань запобігання корупції Департаменту поліції особливого призначення «Об’єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють».

Перше, на чому наголосила спікер, – це те, що уповноважена особа з питань запобігання корупції в кожному підрозділі не є каральним органом, а є тією особою, яка допомагає і роз’яснює норми антикорупційного законодавства для уникнення порушень у майбутньому.

«Насамперед показник роботи особисто для мене полягає в зниженні корупційних ризиків у підрозділі та мінімізації показників контролювальних органів, уповноважених на документування корупційних злочинів. Уповноважені підрозділи, які себе позиціонують як каральні, – це неприйнятний факт. Ми повинні позиціонуватися як орган, який допомагає, а особовий склад повинен мати доступ до уповноваженої особи чи відділу для практичного і кваліфікованого консультування», — підкреслила Катерина Шевченко.

Також, за словами спікерки, в більшості випадків притягнення осіб до відповідальності спричиняє недбале ставлення до заповнення декларацій.

«Зі свого досвіду скажу, що заповнення декларації – це творчий процес», — зауважила Катерина Шевченко.

Під час семінару спікерка зупинилася на особливостях заповнення всіх розділів декларацій з урахуванням змін до Закону України «Про запобігання корупції», які набули чинності з 12 жовтня 2023 року, включаючи послідовність подання декларацій та його строки.

Зокрема, серед новацій декларування Катерина Шевченко виділила такі:

  • змінено адресний блок по всій формі;
  • додано блок полів щодо ідентифікації особи за межами України (розділ 2.1 декларації);
  • додано окремий блок «Криптовалюта» (розділ 10 декларації);
  • спрощено розділ 14 декларації «Видатки та правочини»;
  • додано підказки та корисні посилання до кожного розділу (на онлайн-курс «Декларуйся-2022», на базу знань на сайті НАЗК);
  • додано можливість множини даних (декілька джерел одного доходу, декілька рахунків в одному банку, декілька видатків на виконання одного правочину).

Учасники семінару мали змогу поставити уточнювальні запитання щодо особливостей декларування з огляду на конкретні життєві ситуації.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA